کاخ سفید: ترامپ با رئیس دفتر سیاسی طالبان گفت وگو کرد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، کاخ سفید بامداد چهارشنبه در بیانیه ای از گفت وگوی تلفنی رئیس جمهور آمریکا با رئیس دفتر سیاسی طالبان درباره مذاکرات صلح افغانستان خبر داد.

کاخ سفید: ترامپ با رئیس دفتر سیاسی طالبان گفت وگو کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تصویر و سرگرمی به نقل از الجزیره، کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که دونالد ترامپ در تماس تلفنی با رئیس دفتر سیاسی طالبان از وی خواسته که طالبان در مذاکره با دولت افغانستان و دیگر طرف ها با هدف خاتمه جنگ و جایگزینی صلح شرکت کند.

در این بیانیه آمده است: ترامپ به رئیس دفتر سیاسی طالبان گفته که ادامه کاهش درگیری ها که به توافق تاریخی میان آمریکا و طالبان منجر شده است، ضرورت دارد.

کاخ سفید اضافه نمود: ترامپ همچنین بر آمادگی کشورش جهت ادامه حمایت از ملت افغانستان و حل و فصل مسالمت آمیز بحران این کشور تاکید کرد.

توافق صلح بین آمریکا و طالبان روز شنبه در دوحه قطر با حضور نمایندگان ارشد دو طرف و مقامات 30 کشور و همچنین شماری از مقامات سازمان های بین المللی به امضا رسید.

به موجب این توافق، آمریکا متعهد شده است که نیروهای خود در افغانستان را در گام اول به 8600 نفر تقلیل دهد و ظرف 14 ماه آینده نیروهای نظامی خود را از افغانستان خارج کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کاخ سفید: ترامپ با رئیس دفتر سیاسی طالبان گفت وگو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: ترامپ با رئیس دفتر سیاسی طالبان گفت وگو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید