وینگادا: بدون مربی هم بهتر از این نتیجه می گرفتیم

خبرنگاران: سرمربی تیم امید ایران از شکست سنگین تیمش برابر ویتنام در اولین بازی مرحله گروهی رقابت های آسیایی اینچئون ابزار شرمندگی کرد.

وینگادا: بدون مربی هم بهتر از این نتیجه می گرفتیم

به گزارش خبرنگاران، نلو وینگادا پس از شکست 4 بر یک شاگردانش برابر ویتنام در اولین مسابقه خود در مرحله گروهی بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی گفت: اول از هر چیز می خواهم به تیم ویتنام تبریک بگویم چون این تیم از ما بهتر کار کرد. از بابت اتفاقی که امروز رخ داد شرمسارم نه به خاطر اینکه باخته ایم چون فوتبال همین است و گاهی اوقات می برید و گاهی اوقات می بازید، بلکه به خاطر نحوه باختن مان و مخصوصاً رویکردی که بعضی از بازیکنانم داشتند.

وی اضافه کرد: این، آن چیزی که من به عنوان یک تیم می شناسم، نبود. این تیم، تیم من نبود و البته من بخشی از مسئولیت این شکست را برعهده می گیرم اما مهمتر از نتیجه، نحوه رقم خوردن آن بود چون گاهی اوقات ممکن است نتیحه بدی بگیرید در حالی که بازیکنان خوب بازی نموده اند. باور دارم که آنها امروز حتی اگر من اینجا به عنوان سرمربی حضور نداشتم می توانستند بهتر نتیجه بگیرند. فکر می کنم که بازیکنانم امروز بدون مربی بهتر نتیجه می گرفتند.

سرمربی تیم امید ایران درباره شانس صعود به مرحله بعدی رقابت ها گفت: وضعیت ما اکنون دشوارتر شده چرا که حتی در صورت پیروزی برابر قرقیزستان صعود ما به نتیجه بازی آخر گروه (میان ویتنام و قرقیزستان) وابسته است. صادقانه بگویم که من حتی در خواب هم نمی دیدم که چنین نتیجه ای برای بازی مان رقم بخورد آن هم با چنین عملکردی.

وینگادا در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسید چگونه تیمش متحمل چنین شکستی شده در حالی که او گفته بود ویتنام را می شناسد، مطرح کرد: من نگفتم ویتنام را می شناسم. قبلاً از این تیم شناخت داشتم اما از ویتنام فعلی شناخت زیادی نداشتم. با این حال باید بگویم که این تیم بهتر از آن چیزی بود که تصورش را می کردم. ویتنام خوب بازی کرد چون تیم خوبی است اما مطمئنم اگر ایران و ویتنام دوباره با هم بازی نمایند، محال است اتفاقی که در این بازی رخ داد تکرار شوند، مطمئنم.

سرمربی پرتغالی تیم امید ایران ادامه داد: معمولاً بازی های اول چنین تورنمنت هایی بسیار خاص هستند چون توجه زیادی به آنها می گردد. همه ایران به عنوان تیمی که شانس بیشتری برای بردن این بازی دارد می شناختند. ویتنام در دو موقعیتی که داشت دو گل زد. صادقانه بگویم که من پیروزی را حق ویتنام می دانم اما نتیجه کمی ناعادلانه بود چون ما هم موقعیت های برای گلزنی داشتیم که از دست دادیم. امروز روز بد ما بود و بالعکس همه چیز بر وفق مراد ویتنام پیش رفت. در اتفاقی که افتاد من هم مسئولم.

وینگادا مطرح کرد: به باور من ایران حتی پس از دریافت گل دوم باز هم شانس داشت که حداقل بازی را به تساوی بکشاند. ما یک موقعیت خوب را از دست دادیم و بعد از آن هم مرتکب اشتباهی شدیم که منجر به گل سوم شد. فوتبال همین است و من امیدوارم که در بازی بعدی بهتر نتیجه بگیریم.

وینگادار در مورد برنامه هایش برای بازی بعدی ایران برابر قرقیزستان توضیح داد: فردا من بازی مان برابر ویتنام را بررسی می کنم چون معتقدم که در این بازی مرتکب اشتباهات فراوانی شدیم. ویتنام اگرچه از ما بهتر بازی کرد اما حداقل سه گل از گل هایی که زد به خاطر لو رفتن توپ توسط بازیکنان ما در نزدیکی دروازه بود. من در تیم تغییراتی ایجاد کردم چون تیم به خون تازه و انگیزه بیشتری احتیاج داشت. مطمئن باشید که برای بازی بعدی تغییراتی در تیم ایجاد خواهم کرد.

منبع: تسنیم

به "وینگادا: بدون مربی هم بهتر از این نتیجه می گرفتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وینگادا: بدون مربی هم بهتر از این نتیجه می گرفتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید