فعالسازی واحد مشاوره در سرای محله های منطقه 15

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 15 گفت: واحد مشاوره حضوری در سرای محله ها به منظور حفظ سلامت روان فرد و خانواده در دوران کرونا فعالسازی شد.

فعالسازی واحد مشاوره در سرای محله های منطقه 15

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15؛ اکبر مختاری با اعلام این خبر گفت: به همت اداره سلامت 18 مشاور متخصص از هفته دوم دی ماه در سرای محله های منطقه، خدمات مشاوره، روانشناختی و حمایت های اجتماعی- روانی با رویکرد مداخله در بحران ارائه می دهند.

به گفته او، این اقدام به دلیل ضرورت احتیاج و دسترسی آسان شهروندان به مشاوران مجرب و بهره مندی آنان از خدمات مشاوره و روانشناسی در زمینه های مختلف به ویژه در دوران کرونا انجام شد.

مختاری افزود: اعلام فراخوان برای انجام همکاری مشاوران، آنالیز سوابق مشاوران، مصاحبه حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی از میان مشاوران داوطلب، انتخاب افراد مجرب و متخصص و آماده سازی سرای محله ها با برگزاری جلسه آنلاین در فضای مجازی با حضور مسئولین خانه های سلامت از جمله اقدامات صورت گرفته پیش از فعالسازی واحد مشاوره بود.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه نحوه صحیح مواجهه با مسائل را یکی از عوامل مهم تاثیرگذار بر بهبود شرایط روانی و اجتماعی شهروندان برشمرد و افزود: با این وجود،ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی فردی و تخصصی مرتبط با بحران و بلایا به شهروندان با رویکرد کاهش آسیب های روانی در بچه ها و نوجوانان می تواند به تاب آوری اجتماعی و بهبود سلامت روان شهروندان یاری کند.

شهروندان به منظور اطلاع بیشتر از زمان و موضوعات مشاوره می توانند به نزدیکترین سرای محله محل سکونت خود مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "فعالسازی واحد مشاوره در سرای محله های منطقه 15" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالسازی واحد مشاوره در سرای محله های منطقه 15"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید