مصوبه مهلت 6 ماهه مراجعه به دفاتر کاریابی برای آزادسازی مدارک تحصیلی ابطال شد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، دیوان عدالت اداری مصوبه وزارت علوم درباره مهلت 6 ماهه فارغ التحصیلان برای مراجعه به دفاتر کاریابی جهت آزادسازی مدارک تحصیلی را ابطال کرد.

مصوبه مهلت 6 ماهه مراجعه به دفاتر کاریابی برای آزادسازی مدارک تحصیلی ابطال شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ تصویر و سرگرمی، دیوان عدالت اداری مصوبه وزارت علوم درباره مهلت 6 ماهه فارغ التحصیلان برای مراجعه به دفاتر کاریابی جهت آزادسازی مدارک تحصیلی را ابطال کرد. در گردش کاراین پرونده آمده که شاکی به موجب دادخواستی ابطال بند 1 تصمیم شماره 176644/3/41-1/3/1396 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را از تاریخ تصویب خواستار شده و در جهت تبیین خواسته اعلام کرده است که طرف شکایت پیرو نامه شماره 10256-27/1/1396 اداره کل وزارت کار و رفاه اجتماعی مبنی بر رفع ابهام از برخی موارد مبهم در آیین نامه اجرایی قانون تأمین وسایل و امکانات تحصیل اطفال و جوانان ایرانی اقدام به صدور تصمیم کرده و تعیین مهلت شش ماه موجب ایجاد مشکلاتی شده است

لذا ابطال بند یک نامه معترض عنه به لحاظ خروج از حدود اختیارات و اینکه برخلاف تبصره ماده 7 آیین نامه اجرایی تأمین وسایل و امکانات تحصیل اطفال و جوانان ایرانی و اصل 3 قانون اساسی و اعمال ماده 13 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری از زمان تصویب مورد تقاضاست.

از هیئت عمومی تقاضای ابطال بند 1 نامه اداری شماره 176644/3/41-1/3/1396 به لحاظ خروج از حدود اختیارات و بر خلاف تبصره ماده 7 آیین نامه اجرایی تأمین وسایل و امکانات تحصیل اطفال و جوانان ایرانی مصوب 12/3/1359 شورای انقلاب و اصل 3 قانون اساسی را دارم. ضمناًً با عنایت به ماده 13 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری درخواست ابطال نامه مورد شکایت از زمان تصویب را خواستارم.

متن مقرره مورد اعتراض به شرح زیر است:

جناب آقای اکبرنیا، مدیرکل محترم دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سلام علیکم

احتراماً بازگشت به نامه شماره 10256-27/1/1396 در خصوص لغو تعهد خدمت آموزش رایگان دانش آموختگان دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طریق عدم دستیابی به فرصت عدم کاریابی در پاسخ به سؤالات مطروحه آن اداره کل به شرح ذیل اعلام می شود.

به استناد نامه مدیرکل حقوقی سازمان شماره 122400/2/4-12/10/1395، دانش آموختگان از تاریخ فارغ التحصیلی به مدت شش ماه وقت دارند در دفاتر کاریابی تقاضای کار کند و در صورت عدم دستیابی به فرصت شغلی می توانند نسبت به آزادسازی مدارک تحصیلی از دانشگاه پیگیری کند. سرپرست اداره کل امور دانشجویان داخل

رأی هیئت عمومی

با توجه به اینکه آن قسمت از بند 1 مقرره مورد اعتراض که ثبت نام بعد از مهلت شش ماهه را موجب عدم بهره مندی از امتیازات لغو تعهد از طریق عدم کاریابی دانسته و این ایجاد محدودیت زمانی خارج از حدود اختیارات است، بنابراین مستند به بند 1 ماده 12 و مواد 88 و 13 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 از تاریخ تصویب ابطال می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مصوبه مهلت 6 ماهه مراجعه به دفاتر کاریابی برای آزادسازی مدارک تحصیلی ابطال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه مهلت 6 ماهه مراجعه به دفاتر کاریابی برای آزادسازی مدارک تحصیلی ابطال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید