مخالفت برزیل با پذیرش کمک محیط زیستی گروه 7

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، دولت برزیل اعلام کرد که پیشنهاد کمک مالی کشورهای گروه 7 برای مقابله با گسترش آتش سوزی در جنگل آمازون پذیرفته نمی شود.

مخالفت برزیل با پذیرش کمک محیط زیستی گروه 7

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه که میزبانی اجلاس گروه 7 را بر عهده دارد گفت: کشورهای عضو این گروه برای اطفای حریق در جنگل آمازون 22 میلیون دلار کمک خواهند کرد.

رئیس جمهوری فرانسه با اعلام موافقت کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلیس و آمریکا با اعطای کمک 22 میلیون دلاری به برزیل گفت: این بودجه به زودی اختصاص داده می شود.

در عین حال مقامات برزیلی دلیلی برای مخالفت با پذیرش کمک مالی از کشورهای گروه 7 اعلام نکرده اند.

هرچند، ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل، فرانسه را متهم کرده که با این کشور همچون مستعمره خود رفتار می کند. همچنین به گفته وزیر دفاع برزیل، آتش سوزی در جنگل آمازون تحت کنترل است.

وزارت دفاع برزیل اعلام کرده است: 44 هزار سرباز برای مقابله با آتش سوزی های اخیر در جنگل آمازون و جرائم زیست محیطی به این منطقه اعزام شده اند.

طبق اعلام مرکز تحقیقات فضایی برزیل تعداد قابل توجهی حریق در این کشور گزارش شده که بیشتر آن ها در منطقه آمازون رخ داده است. هفته گذشته رئیس جمهوری فرانسه از این آتش سوزی ها به عنوان بحران بین المللی یاد کرد.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، منتقدان، رئیس جمهوری برزیل را متهم ساخته اند که با اظهارات ضد محیط زیست موجب تشدید جنگل زدایی در آمازون شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مخالفت برزیل با پذیرش کمک محیط زیستی گروه 7" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت برزیل با پذیرش کمک محیط زیستی گروه 7"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید