کتاب تاریخ مطبوعات در ایران منتشر شد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، خبرنگاران آنلاین:کتاب تاریخ مطبوعات در ایران از سوی نشر آفرینندگان با نگاهی به وقایع تاریخی و بررسی مطبوعات طی 180 سال تاریخ مطبوعات کشور منتشر شد.

کتاب تاریخ مطبوعات در ایران منتشر شد

به گزارش مهر، تاریخ مطبوعات در ایران عمری 180 ساله دارد و سیدفرید قاسمی از محققان تاریخ مطبوعات کشور در حوزه بررسی تاریخ مطبوعات ایران فعالیت های زیادی انجام داده است و کتاب های مختلفی را به چاپ رسانده است. با این حال طی سالیان اخیر افراد دیگری هم در حوزه تاریخ مطبوعات فعالیت کرده اند. یکی از این افراد محمد منصوری، نویسنده کتاب تاریخ مطبوعات در ایران است که به تازگی این کتاب را از سوی نشر آفرینندگان روانه بازار نشر کرده است.

در این کتاب 6 بخشی نگاهی شده است به موضوع اختراع کاغذ و بعد از آن انقلاب صنعتی، سپس نویسنده در فصل سوم کتابش به شکل بسط یافته مطبوعات ایران را با بررسی چاپخانه و روزنامه درایران شروع کرده است و تعدادی از نشریات مهم عصر قاجار را همچون وقایع اتفاقیه، دولت علیه ایران و ... بررسی کرده است. در این فصل نویسنده، روزنامه ها را بر اساس چاپ آنها در داخل و خارج کشور تقسیم بندی کرده است.

سپس در فصل چهارم موضوع انقلاب مشروطیت مورد توجه کتاب تاریخ مطبوعات در ایران قرار گرفته است و تعدادی از نشریات موثر این دوره همچون صوراسرافیل، ایران نو و نسیم شمال مورد بررسی قرارگرفته اند. در نهایت در دو فصل بعدی عصر پهلوی و دوران انقلاب اسلامی به لحاظ وقایع تاریخی و اوضاع مطبوعاتی بررسی شده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "کتاب تاریخ مطبوعات در ایران منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب تاریخ مطبوعات در ایران منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید