کار پزشکی بازنشستگی ندارد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: طبابت محدود به سن خاصی نیست و کار پزشکی بازنشستگی ندارد.

کار پزشکی بازنشستگی ندارد

محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به انتشار مطالبی در فضای مجازی مبنی بر بازنشستگی پزشکان در امر طبابت، اظهار کرد: بر اساس قانون و عرف جامعه پزشکی، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و به طور کلی طبابت محدود به سن خاصی نیست، زیرا کار پزشکی، بازنشستگی ندارد و نمی توان سنی را جهت طبابت مشخص کرد.

او ادامه داد: در تمام جهان و حتی کشورمان برای انجام عمل های جراحی بعضی محدودیت های سنی و دیگر مسائل وجود دارد، اما به طور کلی اگر پزشکان در سنین بالا توانمندی انجام هرگونه عمل جراحی را داشته باشند، از نظر مصوبات سازمان نظام پزشکی و حتی دستورالعمل وزارت بهداشت، هیچگونه مسئله ای جهت انجام کار طبابت ندارند.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی تأکید کرد: بر اساس ماده 34 قانون سازمان نظام پزشکی، اگر پزشکان از توانمندی های لازم جهت انجام طبابت یا عمل های جراحی را داشته باشند، هیچگونه محدودیتی در زمینه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از سوی آن ها وجود ندارد؛ امروزه بعضی از پزشکان در 80 سالگی و بالاتر مشغول به طبابت و انجام مشاوره های بهداشتی و درمانی به بیماران و مراجعه کنندگان هستند.

جهانگیری گفت: اگر پزشکان در سِمت های دولتی مشغول به فعالیت باشند، بر اساس قانون سنوات در آن شغل بازنشسته می شوند، اما از نظر حرفه پزشکی می توانند به کار خود در امر طبابت ادامه دهند.

تعهد ایران به سازمان بهداشت جهانی مبنی بر صفر شدن آمار مرگ ومیر های قابل پیشگیری

او تاکید نمود: بر اساس قانون سازمان نظام پزشکی مجوز پزشکان را به شرط دارا بودن توانمندی های لازم و کارآمدی از نظر جسمی و دیگر مسائل در رشته کاری تمدید می نماید و به طور مسلم افرادی که دیگر توانایی های لازم را برای کار پزشکی نداشته باشند، مجوز و پروانه فعالیتشان تمدید نمی گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کار پزشکی بازنشستگی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار پزشکی بازنشستگی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید