چرا بعضی ها سراغ طالع بینی می فرایند؟

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، طالع بینی را می توان راه فرار مناسب برای افرادی دانست که می خواهند به هر نحوی شده از تصمیم گیری شانه خالی کنند.

چرا بعضی ها سراغ طالع بینی می فرایند؟

به گزارش، یکی از علل رواج طالع بینی و فالگیری در عصر حاضر این است که انسان امروزی نسبت به انسان های دوران گذشته تنبل تر شده است. یکی دیگر از این علل، احساس تنهایی است که گریبان قسمت عمده ای از مردم روی زمین را گرفته و یکی دیگر از این عوامل تلقین است.

تنهایی، ناراحتی خیال، توانایی نداشتن در ایجاد رابطه با دیگران، احتیاج به پیشرفت و پیروزیت در کار، حل مسائل عشقی، عاطفی و زناشویی باعث می شود متاسفانه گاهی افراد تحصیل کرده و روشنفکر هم تحت القائات دیگران دست به دامان این مسائل شوند و نداشتن قدرت و توانایی خود را برای حل مسائل به این صورت ابراز دارند.

درواقع به همان نسبت که مسائل فردی و اجتماعی انسان زیاد شده به همان نسبت هم از میزان صبر و وقت او کم شده است و می خواهد به هرنحوی که شده راه حلی برای مسائلش بیابد. اما چرا آدم ها طالع بینی را دوست دارند؟

از دیدگاه روان شناسی طالع بینی جاذبه ای بسیار قوی به شمار می رود، زیرا درباره شخصیت و طبیعت افراد بحث می کند، بنابراین به موضوع جالبی برای سرگرمی افراد تبدیل می شود.

طالع بینی را می توان راه فرار مناسب برای افرادی دانست که می خواهند به هر نحوی شده از تصمیم گیری شانه خالی و از طالع بینی به عنوان کمکی برای تصمیم گیری استفاده کنند. درواقع آن ها هر تصمیمی را بهتر از بی تصمیمی می دانند و طالع بینی کمک می کند تا آن ها تصمیمی بگیرند حتی اگر به ضررشان باشد.

بعضی افراد هرگاه با سوال گیج کننده ای روبرو می شوند و نمی توانند به طور منطقی و ساده به آن پاسخ دهند به طالع بینی مراجعه می کنند. مثلا آیا ازدواج این دو نفر حتما پیروز خواهد بود؟ آیا آغاز یک کار تجاری با پیروزیت همراه خواهد بود؟ یا سوالاتی از این دست که فکر می کنند فقط طالع بینی می تواند به آن ها جواب دهد.

کسانی که در زمینه طالع بینی فعالیت می کنند بیشتر اوقات خود را در موقعیتی رازآمیز می بینند. موقعیتی ویژه که با علوم غریبه در ارتباط است. آن ها از علایم عجیب استفاده می کنند، جدول های نجومی را به کار می گیرند و همواره به مراجعه کننده القا می کنند بر نیرو هایی احاطه دارند که برای علم ناآشناست. این مسائل برای دیگران جاذبه دارد و آن ها را به خود جذب می کند.

از همه مهم تر علتی که موجب می شود طالع بینی رشد فراوانی پیدا کند در یک کلمه خلاصه می شود و آن پول است. طالع بینان حرفه ای از راه های گوناگون به کسب پول می پردازند و همان طور که بسکمک از رسانه ها و روزنامه ها تضمین فروش روزانه خود را مرهون ستون طالع بینی می دانند. به این ترتیب متاسفانه طالع بینی در جهانی امروز به تجارتی سودآور تبدیل شده است که نفرات اصلی آن راهکار های زیادی می اندیشند تا بتوانند همچنان درآمد کسب کنند.

این قضیه قابل انکار نیست که انسان های زیادی هستند که اعتقاد دارند فال و طالع آن ها کاملا صحیح است. بعضی طالع بینی ها می گویند امروز دوست قدیمی تان با شما تماس می گیرد و برای رفع مشکل خود به کمک شما احتیاج دارد؛ آیا واقعا در آن روز دوست قدیمی تان با شما تماس گرفته است؟ یا می گوید شما امروز عشق خود را پیدا می کنید؛ آیا واقعا شما در آن روز عشق خود را پیدا کرده اید؟ به بیان دیگر چه تعداد از پیشگویی هایی که می شود برای شما به حقیقت می پیوندد و چه تعداد از آن ها اشتباه از آب درمی آید؟ درواقع بسکمک از افراد سعی می کنند پیشگویی های تصادفا درست را به یاد داشته باشند و آن هایی را که اشتباه بوده است، فراموش کنند، اعتماد و اعتقاد به طالع بینی می تواند خطرناک و آسیب رسان باشد، زیرا باعث می شود انسان ها به جهان معقولانه نگاه نکرده و از توانایی خود برای ساختن زندگی شان استفاده نکنند.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چرا بعضی ها سراغ طالع بینی می فرایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بعضی ها سراغ طالع بینی می فرایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید