واکنش روسیه به جنگ امارات و عربستان در جنوب یمن و هشدار درباره عواقب آن

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، وزارت خارجه روسیه تأکید کرد که ادامه حملات هوایی امارات به جنوب یمن، تنها باعث وارد شدن بحران یمن به مرحله جدید و خطرناکی می گردد و تنها راه چاره اوضاع، ازسرگیری مذاکرات با هدف دست یابی به توافقی قابل قبول برای همه طرفین است.

واکنش روسیه به جنگ امارات و عربستان در جنوب یمن و هشدار درباره عواقب آن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تصویر و سرگرمی به نقل از خبرگزاری تاس، آلکسی زایتسف معاون مدیر بخش اطلاعات و انتشارات وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که مقامات مسکو به شدت نگران حملات مکرر نیروی هوایی امارات متحده عربی به جنوب یمن هستند.

وی در پاسخ به سئوال وبلاگ تصویر و سرگرمی در این باره گفت: روند اوضاع کنونی به شدت مورد نگرانی ما قرار گرفته است. تشدید درگیری های مسلحانه در جنوب یمن و وارد شدن آن به یک مرحله خطرناک جدید، پیامدهای منفی نه تنها برای این کشور، بلکه برای امنیت کل منطقه خاورمیانه خواهد داشت. ما بر این عقیده هستیم که همه طرفین مناقشه نظامی در جنوب یمن، باید حداکثر خویشتن داری را از خود نشان داده و مانع از افزایش وخامت اوضاع شده و از قربانی شدن افراد بیشتر و نابود شدن بیشتر زیرساختارهای غیر نظامی در این کشور جلوگیری نمایند.

این مقام وزارت خارجه روسیه تاکید نمود که هدف اصلی در شرایط کنونی توقف سریع اقدامات نظامی است، در عین حال ثبات پایدار اوضاع تنها به وسیله روند مذاکرات با شرکت همه طرفین درگیر و با هدف دستیابی به توافقات قابل قبول برای همه طرفین ممکن خواهد بود. زایتسف اضافه کرد: نقش اصلی در از سرگیری چنین مذاکراتی را باید سازمان ملل بر عهده بگیرد که کوشش های آن برای حل و فصل بحران سیاسی-نظامی در یمن مورد حمایت کامل روسیه واقع شده است.

این دیپلمات یادآور شد که وخامت اوضاع در یمن و افزایش درگیری های نظامی تنها به نفع گروه های تروریستی خواهد بود که در حال حاضر مواضع خود را تقویت نموده و حدود یک سوم از خاک این کشور را تحت کنترل خود دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش روسیه به جنگ امارات و عربستان در جنوب یمن و هشدار درباره عواقب آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به جنگ امارات و عربستان در جنوب یمن و هشدار درباره عواقب آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید