هیلاری هم به تلفن ترامپ واکنش نشان داد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، ایسنا نوشت: هیلاری کلینتون درخواست ترامپ از رئیس جمهوری اوکراین را تبانی دیگری از سوی این رئیس جمهوری برای پیروزی در انتخابات 2020 دانسته است.

هیلاری هم به تلفن ترامپ واکنش نشان داد

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا و نامزد حزب دموکرات در انتخابات 2016 در توییتر نوشت، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از کشوری خارجی برای پیروزی در انتخابات درخواست یاری نموده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این واکنش از سوی کلینتون پس از آن مطرح شد که گزارش داده شد، دونالد ترامپ در ماه ژوئیه در تماس تلفنی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از او خواسته بود تا درباره پسر جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری دموکرات ها و معاون سابق باراک اوباما تحقیق کند و حدود هشت بار به زلنسکی تاکید نمود تا با رودی جولیانی، وکیل شخصی او و شهردار سابق نیویورک در این رابطه همکاری داشته باشد.

منبع آگاهی که در مورد این مکالمه تلفنی گزارش داده، اظهار نموده است که ترامپ در این تماس تلفنی تاکید نمود واشنگتن می خواهد بداند اتهامات فساد علیه پسر دوم جو بایدن صحت دارند یا خیر.

دونالد ترامپ پس از انتشار این گزارش تماس تلفنی اش را با رئیس جمهوری اوکراین کاملا مناسب توصیف کرد اما تعیین نکرد که در این گفت وگو در چه خصوصی صحبت شده است.

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا پس از شنیدن این اخبار و خروج از یک کارزار انتخاباتی از اظهارنظر مستقیم درباره این گزارش خودداری کرد اما ادعایی مبنی بر هرگونه خطاکاری در اوکراین را بی پایه و اساس خواند. بایدن گفت: حتی یک رسانه معتبر هم شواهدی از ادعاهای او ارائه ننموده است، حتی یکی. بنابراین اظهارنظری ندارم جز اینکه رئیس جمهوری باید همچون یک رئیس جمهوری رفتار کند.

روز آدینه این سوال از ترامپ پرسیده شد که آیا درباره بایدن یا پسر او با رئیس جمهوری اوکراین صحبت نموده است یا خیر. او این امر را تکذیب نکرد و گفت: مهم نیست درباره چه صحبت کردیم اما حرفم این است که کسی باید سخنان جو بایدن را آنالیز کند چون شرم آور بود.

هانتر بایدن، وکیل آمریکایی و پسر دوم معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا با یک شرکت گاز متعلق به یک میلیاردر اوکراینی کار می کرد. بایدن که سال 2016 معاون باراک اوباما بود، خواهان اخراج یک دادستان اوکراینی شد که به چشم پوشی از فساد در دفتر خودش متهم شده بود.

در حالی که هیچ مدرکی نشان نمی دهد که بایدن حفظ منافع پسرش را در نظر داشته، متحدان ترامپ شامل رودی جولیانی مدعی شده اند که این معاون سابق باید در اوکراین بیشتر هدف تحقیقات قرار بگیرد. جولیانی پنج شنبه شب در برنامه سی ان ان گفت که از اوکراین خواسته بود تا درباره اتهاماتی که به جو بایدن وارد می گردد، تحقیق نمایند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "هیلاری هم به تلفن ترامپ واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیلاری هم به تلفن ترامپ واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید