مشاغل خانگی با طرح توانمندسازی مالی زنان سرپرست خانوار تثبیت می گردد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، مشاغل خانگی با طرح توانمندسازی مالی زنان سرپرست خانوار تثبیت می گردد.

مشاغل خانگی با طرح توانمندسازی مالی زنان سرپرست خانوار تثبیت می گردد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، به همت جهاددانشگاهی استان اردبیل همایش توجیهی طرح ملی توانمندسازی مالی زنان سرپرست خانوار با متقاضیان حمایت از کمیته امداد منطقه یک اردبیل در سالن الغدیر برگزار گردید.

در این همایش، مدیر دفتر تجاری سازی و اشتغال جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: این طرح می تواند علاوه بر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، فرصت خوبی برای اتصال به بازار و ایجاد اشتغال پایدار را فراهم کند.

مهران محمدی با اشاره به اینکه شناسایی ظرفیت ها، یکی از مراحل اصلی الگوی نوین توسعه مشاغل است، اظهار کرد: در این طرح با توجه به پتانسیل های استان، توانمندی های اشخاص شناسایی و از آن برای ایجاد کسب و کار استفاده خواهد شد تا صندلی مشاغل خانگی در استان ارتقاء یابد.

وی خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار، پیشگیری از ورود به چرخه حمایتی، بهبود معیشت، ایجاد اشتغال پایدار و مولد و ایجاد زمینه اتصال صاحبان کسب و کار خانگی به بازارهای هدف را از اهداف مهم این طرح عنوان نمود.

مدیر دفتر تجاری سازی و اشتغال جهاددانشگاهی استان اردبیل توضیح داد: اجرای این طرح، اشتغال پایدار برای شش هزار زن سرپرست خانوار در 23 استان را به دنبال خواهد داشت که سهمیه استان یکصد و دو نفر است که افزایش این تعداد را پیگیری می کنیم.

وی با بیان اینکه 12 رشته شغلی در حوزه اشتغال زنان با توجه به مزیت و ظرفیت های استانی توسط جهاددانشگاهی و اداره کل تعاون استان شناسایی شده است، یادآور شد: وظایف این نهاد در این طرح به عنوان نهاد توسعه ای و واسطه ای، مطالعات پژوهشی، رصد و پایش، ارزیابی، اثربخشی، مستندسازی، بانک اطلاعاتی، شبکه سازی، هم افزایی و تسهیل گری، جلوگیری از اتلاف منابع، تقویت روحیه تیمی و گروهی، اتصال به بازار، توجه به زنجیره ارزش و ظرفیت سازی است.

محمدی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همکاری خوبی برای شناسایی اشخاص مشمول این طرح با جهاددانشگاهی استان دارد، اعلام نمود: به افراد واجد شرایط پس از شناسایی، استعدادیابی و اولویت بندی مزیت ها متناسب با رشته شغلی خدمات مشاوره ای و آموزش های مهارتی توسط جهاددانشگاهی اردبیل ارائه و به پشتیبانان فعال، کارآفرینان و واحدهای تولیدی هستند، معرفی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه، طرح توانمندسازی مالی زنان سرپرست خانوار با ارائه شکل مناسب، به دنبال حذف تسهیلات بانکی است، اضافه نمود: اجرای این طرح در سال گذشته در 9 استان کشور توسط جهاددانشگاهی منجر به هدایت شغلی 23 هزار نفر و اتصال یک هزار نفر به بازار و بنگاه های بالادستی شده است و امیدواریم از تجربیات همکاران خود به درستی در استان اردبیل نیز بهره برداری نماییم..

وی یادآور شد: شناسایی مزیت های جغرافیایی و زمینه همکاری فعالان بخش خصوصی و غیردولتی، توانمندسازی، استعدادسنجی، مشاوره هدایت و آموزش متقاضیان و همچنین جلب مشارکت کارافرینان خیرین و افراد پشتیبان از فرآیند اجرای این طرح است.

در ادامه این همایش رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه یک اردبیل ضمن قدردانی از همکاری های جهاددانشگاهی استان اضافه نمود: اقداماتی که جهاددانشگاهی به صورت برنامه ریزی شده و با نیازسنجی در جهت استفاده از ظرفیت های استان و اجرای طرح توانمندسازی مالی زنان سرپرست خانوار انجام می دهد، می تواند نقش مهمی در توسعه اشتغال داشته باشد.

حمید اکبریان با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان اردبیل با عملکرد مناسب خود، تسهیل گر فعالیت های کمیته امداد و سایر دستگاه های استان است، ادامه داد: کمیته امداد از فعالیت های ارزشمند جهاددانشگاهی در استان حمایت می نماید تا افراد بیشتری از این ظرفیت بهره مند شوند.

وی اشتغال را از دغدغه های استانی عنوان و اظهار کرد: جهاددانشگاهی با اجرای پیروز این طرح می تواند بعضی از مسائل این حوزه را در استان رفع و روند توسعه اشتغال استان را مدیریت کند.

لازم به ذکر است در خاتمه این همایش که با حضور نماینده دفتر امور زنان و خانواده استانداری اردبیل برگزار گردید، شرکت کنندگان سئوالات خود را مطرح و هدایت های لازم را از مسئولان طرح دریافت کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مشاغل خانگی با طرح توانمندسازی مالی زنان سرپرست خانوار تثبیت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاغل خانگی با طرح توانمندسازی مالی زنان سرپرست خانوار تثبیت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید