مذاکره کانون پرورش فکری با 40 ناشر در نمایشگاه کتاب بولونیا

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، در پنجاه و پنجمین دوره این نمایشگاه، نماینده کانون با 40 ناشر، آژانس ادبی، نویسنده و تصویرگر کتاب های کودک و نوجوان قرارهای کاری برای خرید و فروش کپی رایت انجام داد.

مذاکره کانون پرورش فکری با 40 ناشر در نمایشگاه کتاب بولونیا

بر اساس این خبر، ترکیه، کره جنوبی، فرانسه، آلمان، روسیه، آمریکا، ایتالیا، انگلیس، بلژیک، سنگاپور، کانادا، چین و ژاپن از جمله کشورهایی بودند که به مذاکره با کانون پرداختند.

کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان با 100 عنوان از کتاب های جدید، ترجمه شده، کتاب های مجموعه ای و برگزیده در این رویداد فرهنگی شرکت نموده بود. در عین حال کاتالوگی به زبان انگلیسی با محتوای معرفی 388 عنوان کتاب برگزیده کانون، ویژه این نمایشگاه به صورت کتاب و فلش ارایه شد.

همچنین کاتالوگ رمان های کانون با معرفی 71 رمان، در اختیار علاقه مندان و ناشران فعال در حوزه چاپ رمان نوجوان نهاده شد.

بر همین اساس، نقره ماهی، تو لک لکی یا دارکوب، کلید کوچولو، از این طرف نگاه کن، یک دوست تازه، ده پرنده زرد و سبز و آبی، هستی و زیبا صدایم کن از جمله کتاب های کانون بود که مورد توجه بازدید کنندگان نهاده شد و مذاکره هایی نیز برای فروش حق انتشار آن ها انجام شد.

همچنین حدود 100 عنوان کتاب ناشران مختلف دیگر کشورها نیز برای آنالیز از سوی انتشارات کانون پرورش فکری انتخاب شد.

موسسه نمایشگاه های فرهنگی و انتشارات پرنده آبی (بخش کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی) و انتشارات شباویز از دیگر ناشرانی بودند که در این دوره نمایشگاه بولونیا حضور داشتند.

بر اساس آمار منتشر شده در پایگاه نمایشگاه کتاب کودک بولونیا، در سال 2018 این نمایشگاه میزبان 1390 غرفه دار از 100 کشور دنیا بود و 26 هزار و 700 نفر از نمایشگاه بازدید کردند که 15 درصد آن ها از کشورهای دیگر به ایتالیا سفر نموده بودند. 250 کنفرانس در حوزه چاپ و کتاب برگزار گردید و 720 خبرنگار از 40 کشور دنیا اخبار مربوط به این رویداد فرهنگی را در سطح دنیا پوشش دادند.

مهمان ویژه سال جاری نمایشگاه بولونیا، کشور چین بود که با تاکید بر موضوع رویاها در این نمایشگاه حضور یافت. در سالن مربوط به میهمان ویژه تصاویر مربوط به پاندا که نماد کشور چین است در کنار بچه ها چینی که مشغول خواندن کتاب بودند، دیده می شد که قصد داشت به صورت نمادین آینده درخشان و رویاهای شگفت انگیزی که در جهت کتاب خوانی برای بچه ها پدید می آید را برای بازدیدکنندگان به نمایش درآورد.

نمایشگاه کتاب بولونیا که از 6 تا 9 فروردین در ایتالیا برگزار گردید محل اصلی مبادله حق انتشار کتاب کودک میان ناشران کوچک و بزرگ دنیا است و کانون نیز به عنوان یکی از ناشران ایرانی حوزه کتاب کودک و نوجوان با حضور در بیش تر دوره های این نمایشگاه کوشش می نماید تولیدات خود را به عنوان یک ناشر ایرانی کتاب های کودک و نوجوان معرفی کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مذاکره کانون پرورش فکری با 40 ناشر در نمایشگاه کتاب بولونیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره کانون پرورش فکری با 40 ناشر در نمایشگاه کتاب بولونیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید