مجریان گشت های بدون مجوز در خوزستان به مراجع قضائی معرفی می شوند

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، در راستای سامان دهی گشت ها و گروه های غیرمجاز گردشگری خوزستان و مطلع سازی عموم مردم، جلسه مشترکی با حضور ارگان های ذی ربط در محل دفتر معاون قضائی دادستان اهواز برگزار گردید.

مجریان گشت های بدون مجوز در خوزستان به مراجع قضائی معرفی می شوند

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، این جلسه با حضور سیدحکمت اله موسوی مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان، سام نریمانی معاون قضایی دادستان اهواز، سوسن جهرمی رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان و کنندگان ادارات کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری، نظارت بر اماکن عمومی و حمل ونقل و سرانجامه های استان و نیز کنندگان انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان، پلیس راهور، پلیس فتا و ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار گردید.

در این جلسه، مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان با تأکید بر ضرورت ساماندهی گشت های غیرمجاز در راستای توسعه گردشگری استان اضافه کرد: حادثه چال کندی دزفول نمونه و مصداقی برای عواقبی است که گشت های غیرمجاز ممکن است با آن روبرو شوند.

سیدحکمت اله موسوی در ادامه صدور حکم قضایی برای برای گشت های غیرمجاز را خواهان شد و گفت: باتوجه به گستردگی و توسعه تورگردانی، حکم قضایی به منظور جلوگیری از خروج گشت های غیرمجاز توسط پلیس راه و اداره حمل و نقل از اهمیت بسیار والایی برخوردار است.

معاون قضایی دادستان اهواز در ادامه با بیان این که وظایف دادگستری دراین زمینه کاملا معین است اضافه کرد: محدودیت های قانون در مواردی باعث می گردد افراد به برگزاری گشت های غیرمجاز اقدام کنند.

همچنین احمدی پور کننده اداره کل حمل ونقل و سرانجامه های استان نیز در این نشست با اشاره به جلسه ای که با انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل و سایر دستگاه های مرتبط در آن اداره کل برگزار گردید بیان نمود: باتوجه به این که برای بستن قرارداد میان شرکت های حمل ونقل و دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری، به اطلاعات دفاتر یادشده احتیاج است، بنابراین ضروری است فهرست دفاتر به سازمان های مرتبط ارائه گردد.

او یکی از راه های کنترل تورهای غیرمجاز را محل سرانجامه ها دانست و با تشریح برخورد با شرکت های متخلف از راه کمیسیون ماده 11 اضافه کرد: با استفاده از این ماده می توان کارت هوشمند راننده را نیز توقیف کرد.

سوسن جهرمی رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان هم در این جلسه هدف از ساماندهی تورهای غیرمجاز را جلوگیری از سفر مردم ندانست و اظهار داشت: گشت های غیرمجاز متأسفانه در سراسر کشور برپا می گردد و پیشنهاد می کنم یک نظارت تلفیقی با حضور کنندگان انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، انجمن صنفی راهنمایان گردشگری، اداره کل نظارت بر اماکن عمومی و کارشناس معاونت گردشگری استان به صورت مقطعی و در محل های حرکت گشت های غیرمجاز انجام گردد.

او همچنین پیشنهاد کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با راهنمایان کارت دار و نیز دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز بند (ب) که به فروش مجوز فعالیت خود اقدام می کنند برخورد کند.

در این جلسه مصوب شد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در راستای وظایف قانونی فهرست دفاتر و شرکت های حقیقی/حقوقی دارای مجوز فعالیت بند (ب) را از راه فضای مجازی و غیرمجازی به اطلاع عموم مردم برساند. همچنین این اداره کل مکلف شد فهرست این دفاتر و شرکت ها را به اداره کل حمل ونقل و سرانجامه های استان و فرماندهی پلیس راهور استان در راستای نظارت قانونی اعلام و افراد حقیقی/ حقوقی ای که بدون مجوز به برگزاری گشت اقدام می کنند را شناسایی و برای تعقیب قانونی به مراجع قضائی معرفی کند.

همچنین باتوجه به این که قانون گزار برای افراد حقیقی/حقوقی غیرمجاز مجازات معین کرده است، نیروی انتظامی مکلف شد در صورت مشاهده گشت های غیرمجاز (اتوبوس و مینی بوس ...)، بی درنگ مراتب را به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برای اقدام قانونی اعلام دارد.

از دیگر مواردی که در این نشست به تصویب رسید این بود که اداره کل حمل ونقل جاده ای و سرانجامه های استان به صورت بخشنامه ای و عندالزوم در جلسه ای با مدیران شرکت های حمل ونقل اهمیت موضوع همکاری با دفاتر/شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز بند (ب) را اعلام کند.

در ادامه همچنین مصوب شد انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان صرفاً برای شرکت ها/دفاترخدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز فعالیت بند (ب)، راهنمای کارت دار معرفی کند.

در سرانجام همه ارگان های زی ربط حاضر در جلسه مکلف شدند بنابر وظایف قانونی افراد حقیقی/ حقوقی غیرمجاز را به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای پیگیری قضائی معرفی کنند و هر سه ماه یکبار نیز اقدامات بعمل آمده را در راستای وظایف قانونی به این اداره کل ارائه کنند.

منبع: میراث آریا

به "مجریان گشت های بدون مجوز در خوزستان به مراجع قضائی معرفی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجریان گشت های بدون مجوز در خوزستان به مراجع قضائی معرفی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید