مامور مرزی آمریکا با خودرو به معترضان حمله کرد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی به نقل ازواشنگتن پست، جمعیت معترضان در بیرون زندانی در ایالت رودآیلند آمریکا با هجوم وانت سیاهِ متعلق به این زندان روبرو شد.

مامور مرزی آمریکا با خودرو به معترضان حمله کرد

گفته شده معترضان روی آسفالت مقابل زندان وایات در ایالت رود آیلند نشسته بودند که ناگهان این خودرو به سمت آنها هجوم آورد و راننده خودرو بعد از داد و فریادهای معترضان برای یک لحظه خودرو را متوقف کرد، اما ناگهان دوباره به سمت معترضان هجوم آورد.

اگرچه این حادثه تلفاتی در بر نداشته، اما زخمی شدن بعضی معترضان باعث شد تا آن ها روانه بیمارستان شوند.

به گفته شاهدان عینی راننده خودرو مهاجم، یکی از مأموران بازداشتگاه بوده که لباس فرم به تن داشته و هنگام حادثه نیز نیروهای پلیس حاضر در صحنه دخالتی در ماجرا نکردند و راننده بعد از حمله وارد بازداشتگاه مورد نظر شده و به کار خود ادامه داده است.

معترضانی که روبروی بازداشت گاه های مهاجرتی رودآیلند تجمع نموده بودند، خواهان تعطیلی اداره گمرک و مهاجرت آمریکا و بازداشتگاه های محل نگهداری مهاجران در سراسر آمریکا بودند و شعارهایی علیه برخورد خشن ماموران دولتی علیه مهاجران سر می دادند.

طی بیش از دو سالی که ترامپ در کاخ سفید حضور دارد، ده ها هزار پناهجو در مرزهای جنوبی این کشور بازداشت شده و به اردوگاه هایی منتقل شده اند که نمایندگان کنگره آمریکا وضعیت آن ها را فاجعه بار توصیف نموده اند.

بسیاری از گروه های حقوق بشری غیردولتی در آمریکا و خارج از این کشور خواهان توقف برنامه ها ضدمهاجرتی ترامپ شده اند و آن را ضدانسانی توصیف نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مامور مرزی آمریکا با خودرو به معترضان حمله کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مامور مرزی آمریکا با خودرو به معترضان حمله کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید