قبایی زاده: فعالیت غلامی در بوکس حرفه ای مانعی برای حضور او در تیم ملی ندارد، محمدلو: در بوکس حرفه ای تیم ملی نخواهیم داشت

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، نشست خبری مسئول انجمن بوکس حرفه ای فدراسیون بوکس و نماینده فدراسیون بوکس در این رشته صبح امروز برگزار گشت.

قبایی زاده: فعالیت غلامی در بوکس حرفه ای مانعی برای حضور او در تیم ملی ندارد، محمدلو: در بوکس حرفه ای تیم ملی نخواهیم داشت

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ تصویر و سرگرمی، انجمن بوکس حرفه ای و نیمه حرفه ای جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی با دریافت مجوز از وزارت ورزش و جوانان فعالیت خود را زیر نظر فدراسیون بوکس ایران شروع نموده است. صبح امروز(چهارشنبه)، نشست خبری حسن محمد لو، رئیس انجمن بوکس حرفه ای و نیمه حرفه ای و حمید قبایی زاده نماینده فدراسیون بوکس در انجمن بوکس حرفه ای برگزار گشت.

در این نشست خبری حمید قبایی زاده در مورد رسمی شدن فعالیت بوکس حرفه ای و نیمه حرفه ای گفت: با پیگری و دوندگی محمدلو برای اولین بار انجمن بوکس حرفه ای و نیمه حرفه ای از وزارت ورزش و جوانان مجوز رسمی گرفت. این اقدام بسیار خوبی برای منظم سازی بوکس حرفه ای بود، در حالی که در گذشته فعالیت هایی در این زمینه انجام می شد که فدراسیون بوکس از آنها بی اطلاع بود و تبعاتی برای ما داشت. خوشحالیم که با تشکیل این انجمن فعالیت بوکس حرفه ای زیر نظر فدراسیون خواهد بود.

قبایی زاده در پاسخ به سوالی در مورد ضرورت تشکیل انجمن بوکس حرفه ای گفت: برای جلوگیری از پراکندگی ها این انجمن راه اندازی شد تا ورشکارانی که در حال فعالیت در بوکس حرفه ای هستند ساماندهی شوند. افرادی وارد بوکس حرفه ای می شوند که دوران آماتوری را پشت سر گذاشته اند و سالها قهرمان نیمه حرفه ای بودند و دیگر نمی خواهند به گذشته بازگردند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ورزشی وبلاگ تصویر و سرگرمی،که فعالیت حرفه ای سالار غلامی مانعی برای حضور او در تیم ملی ایجاد نخواهد نمود، گفت: فعالیت بوکسوری مثل سالار غلامی به صورت باشگاهی است و منافاتی برای حضور در تیم ملی بوکس ندارد.

نماینده فدراسیون بوکس در انجمن حرفه ای این رشته در مورد فعالیت های گذشته ورزشکاران در بوکس حرفه ای مانند روزبهانی و انتخاب کادر فنی برای بوکس حرفه ای بیان نمود: احسان روزبهانی در گذشته به وسیله این انجمن سهمیه بوکس در المپیک ریو را کسب کند و سالار غلامی نیز در انجمن هایی از بوکس حرفه ای فعالیت می نماید.در آن موقع نیز حضور روزبهانی در بوکس حرفه ای رسمی نبود و او با صلاحدید خود احدی را به عنوان مربی انتخاب نموده بود. یکی از دلایلی که فدراسیون بوکس بر بوکس حرفه ای نظارت خواهد نمود، شناخت از انجمن و ورزشکاران فعال در این حوزه است.

در ادامه حسن محمدپور مسئول انجمن بوکس حرفه ای و نیمه حرفه ای گفت: این رشته مظلوم است و باتوجه به اینکه برچسب خشونت به بوکس چسبیده است سعی کردیم بوکس تراپی را به عنوان درمان نشان دهیم. از طرفی استاندارد این رشته را با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان در بخش فنی و حرفه ای به سمت شغل شدن و حرفه ای شدن مانند همه جهان راه اندازی می کنیم و اولین رشته ای هستیم که به صورت حرفه ای عمل می نماید و قرار است در مدارس، بوکس هم آموزش داده گردد.

وی توضیح داد: ضمن آنکه قبلا اعزا م ها به صورت انفرادی یا زیر پرچم دیگر کشورها انجام می شد اما با هماهنگی وزارتخانه و فدراسیون از این پس به صورت رسمی وارد مسابقات خواهیم شد. در آذرماه گزینشی و انتخابی بوکس حرفه ای را خواهیم داشت و به تمام استان ها فراخوان خواهیم زد.ما به دنبال فعال شدن بوکس حرفه ای هستیم و در دو یا سه مرحله نفرات حرفه ای را گزینش و در مسابقات حضور داشته باشیم.

وی در مورد تشکیل تیم ملی حرفه ای بیان نمود: در بخش تیمی، فدراسیون بوکس تیم ملی و مربی خود را دارد، اما در بخش حرفه ای تیم ملی نداریم و هر ورزشکار مربی خود را انتخاب خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قبایی زاده: فعالیت غلامی در بوکس حرفه ای مانعی برای حضور او در تیم ملی ندارد، محمدلو: در بوکس حرفه ای تیم ملی نخواهیم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبایی زاده: فعالیت غلامی در بوکس حرفه ای مانعی برای حضور او در تیم ملی ندارد، محمدلو: در بوکس حرفه ای تیم ملی نخواهیم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید