ششمین دوره توانمندسازی تشکل های مردم نهاد شمال غرب کشور در کردستان برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، جلسه برنامه ریزی برای برگزاری ششمین گردهمایی انجمن های مردم نهاد غرب کشور در راستای توسعه در بخش های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان کردستان با حضور معاون توسعه مدیریت، معاون گردشگری و معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی کردستان برگزار گردید.

ششمین دوره توانمندسازی تشکل های مردم نهاد شمال غرب کشور در کردستان برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، اسماعیل مریوانی معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: خلاقیت مسئله حائز اهمیتی است که در برپایی این گردهمایی ها باید دخیل باشد و ظرفیت ها و پتانسیل های استان کردستان به خوبی به شرکت نماینده گان در این دوره ارائه و معرفی گردد.

اسعد ساعدپناه معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز گفت: از دغدغه های مهم استان در حوزه صنایع دستی بحث صادارت و فروش است که با برگزاری دوره های بازاریابی فروش این محصولات با یاری تشکل های مردم نهاد می توان در حل این مسئله کوشید.

وی اضافه نمود: بیشتر رشته های صنایع دستی ریشه در فرهنگ، هنر و پیشینه تاریخی ما دارد که در معرض فراموشی است و باید دعوت کنیم از تشکل های مردم نهاد که در بازار فروش و صادارات این محصولات همکاری داشته باشند.

وی گفت: یکی از مسائل شاخص در زمینه بازار فروش اینترنتی، اعتماد سازی است که باید با آموزش و برگزاری دوره هایی این اعتماد را در مردم ایجاد کنیم و این فرهنگ را رواج دهیم.

حمید اسکندری معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان نیز در این نشست گفت: تورلیدرها و انجمن های گردشگری باید ذهنیت درستی را در گردشگر ایجاد نمایند چون گردشگر تمام وقت با تورلیدر برخورد دارد و یک راهنمای خوب می تواند ذهنیت او را تشکیل دهد.

وی اضافه نمود: ورود گردشگر مهم نیست، مهم حفظ آن است که با یک ذهنیت خوب از اینجا برود و باز هم انگیزه ایی دوباره برای آمدن داشته باشد.

وی گفت: بازدید گردشگران از کارگاه های صنایع دستی و فروش آن و همچنین بازدید از ابنیه های تاریخی و معرفی آن به گردشگر می تواند تاثیر مثبتی در حوزه گردشگری استان داشته باشد.

اسکندری اضافه نمود: با یاری و همکاری تشکل های مردم نهاد و آموزش های درست و لازم در زمینه گردشگری میتوان تاثیرات مثبتی را در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایجاد کرد.

منبع: میراث آریا

به "ششمین دوره توانمندسازی تشکل های مردم نهاد شمال غرب کشور در کردستان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ششمین دوره توانمندسازی تشکل های مردم نهاد شمال غرب کشور در کردستان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید