سینرژی یا هم افزایی، جادوی موفقیت

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، وحید محمود قره باغ؛ سینرژی، هم افزایی یا همان انرژی جمعی بسیار کارساز است. سینرژی در واقع انرژی نهان حاصل از پیوند های تیمی است. به عبارتی زمانی که برآیند کار تیمی از مجموع نتیجه کار تک تک عناصر و عوامل بیشتر باشد سینرژی حاصل خواهد شد. از سویی اهمیت کار تیمی در دنیا کنونی بیش از پیش خود را نشان می دهد، انسان های پیروز روابط خود را با دیگران افزایش می دهند.

سینرژی یا هم افزایی، جادوی موفقیت

کم نیستند افرادی که با وجود نداشتن تخصصی خاص و فقط به خاطر روابط اجتماعی بالا، توانسته اند جایگاهی خوب برای خود کسب نمایند. انسان های پیروز همیشه به بهبود روابط فکر می نمایند و آن را ارتقا می دهند، نکته ای که کلید طلایی پیروزیت است.

تیم گرایی رمز پیروزیت است، در واقع دیوار هایی که به دور خود می کشید تا با دیگران ارتباط نداشته باشید، همان دیوار های شکست شما هستند. عوامل موثر در پیروزیت همچون باور کردن خود، سخت کار کردن، شور و هیجان داشتن، پافشاری، تمرکز، ایده و پیشروی کردن بدون وقفه؛ در کار تیمی رنگ و بوی دیگری دارد. روابط خود را به مانند پیچ و مهره هایی بدانید که شما را به دیگران و در نهایت به پیروزیت وصل می نماید.

کار تیمی و ایده پردازی

کار تیمی کلید ایده پردازی است. کار تیمی بر ارکانی، چون گوش کردن، ارتباط، اعتماد، برنامه ریزی و در نهایت امیدواری و مشورت پایدار است. ضمن این که انسان های پیروز سعی می نمایند در کار تیمی احساسات مثبت را به دیگران منتقل نمایند. همچنین صبر نیز در کار تیمی بیشتر است.

شما در دامان تضاد ها و استخدام نیروی جدید، فرصت های طلایی خود و تیم تان را کسب خواهید کرد. ایده پردازی همچون پازلی است که قطعات آن در دست هم تیمی های شما است. کار تیمی باعث خلاقیت و افزایش مشارکت می گردد و توانایی های فردی را افزایش می دهد.

همیشه به یاد داشته باشید، بهترین ایده ها زمانی خلق خواهند شد که بیشترین ایده ها مطرح شوند. کار تیمی یک شعار را فریاد می زند: کسی باهوش تر از همه نیست. ضمن این که هوش عاطفی شالوده، پی و فوندانسیون کار تیمی پیروز است.

سینرژی، راهی مطمئن به سوی پیروزیت

در سینرژی، انرژی افراد تیم به مانند تار هایی است که تنیده می شوند تا کابلی را بسازند؛ کابلی که پیروزیت را به دنبال خود خواهند کشید. در جهت پیروزیت یک مجموعه، همیشه همکاری از رقابت کارسازتر است و در اولویت قرار گرفته است. بهترین تیم، تیمی است که افراد آن به جای نشان دادن قدرت خود به یکدیگر از قدرت خود برای یاری به تیم استفاده کند. کار تیمی و انعطاف ناپذیری از هم گریزانند و به عبارتی با هم جمع نمی شوند.

آمادگی و سینرژی

آمادگی از مهمترین پارامتر های پیروزیت در کار تیمی است. یک تیم آماده در یک قدمی پیروزیت است و مترصد شکار فرصت ها است. پیروزیت های عظیم حاصل کوشش ها و آمادگی هایی است که اعضای تیم کسب می نمایند.

کوشش های فردی به منزله تار و پود هایی هستند که تابلو فرشی زیبا را خلق نموده و ماندگار می نمایند. پیروزیت به مانند مکانیزمی است که تا چرخدنده کوشش و کار تیمی چفت نشوند پیروزیتی حاصل نخواهد شد.

یک قطره آب انرژی خاصی نخواهد داشت؛ ولی همین قطره ها وقتی پشت سدی جمع می شوند قدرت باور نکردنی خلق می نمایند. ضمن این که جهت پیروزیت همچون مسافرت است، لذت مسافرت به تنهایی به مراتب کمتر است.

منبع: فرارو

به "سینرژی یا هم افزایی، جادوی موفقیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینرژی یا هم افزایی، جادوی موفقیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید