سفیر روسیه: آمریکا جنگ روادیدی علیه مسکو به راه انداخته است

در پی واکنش وزارت خارجه روسیه به خبر دروغ رسانه ها درباره خودداری مسکو از دادن ویزا ورود به عده ای از معلمین آمریکایی که اصلاً گذرنامه دیپلماتیک دارند، سفیر روسیه نیز یادآور شد که واشنگتن جنگ ویزای علیه مسکو به راه انداخته است.

سفیر روسیه: آمریکا جنگ روادیدی علیه مسکو به راه انداخته است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در ایالات متحده معتقد است که آمریکا جنگ ویزای علیه این کشور به راه انداخته است.

این دیپلمات بلندپایه تاکید نمود که به طور علنی این مشکل را مقامات مسئول آمریکایی در میان گذاشته و امیدوار است که برخورد واقع بینانه ای با این قضیه صورت بگیرد.

پیش از این روز چهارشنبه وزارت امور خارجه روسیه خبر بعضی رسانه های گروهی آمریکایی در این باره که گویا این کشور از دادن ویزا ورود به معلمین آمریکا خودداری نموده است را دروغ نامید و یادآور شد که این افراد با در اختیار داشتن گذرنامه های دیپلماتیک به روسیه اعزام شده اند، هر چند مدرسه زبان انگلیسی مسکو، یک موسسه خصوصی است.

بدین ترتیب وزارت خارجه روسیه به مطلب منتشره در روزنامه نیویورک تایمز پاسخ داده که در آن دولت روسیه متهم شده بود که از دادن ویزا به سی نفر از معلمین مدرسه انگلیسی-آمریکایی مسکو که به امر تدریس زبان انگلیسی ، از جمله به فرزندان دیپلمات ها و تجار خارجی در روسیه مبادرت دارد، خودداری نموده است.

این روزنامه مدعی شده، مقامات آمریکایی بر این عقیده هستند که مسکو با این اقدام سعی دارد بر واشنگتن فشار سیاسی وارد کند.

لازم به یادآوری است که در این مدرسه حدود 150 معلم مشغول به کار هستند که بعضی از آنان شهروندان روسی هستند ولی اکثر معلمین افرادی هستند که زبان انگلیسی زبان مادری آنهاست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سفیر روسیه: آمریکا جنگ روادیدی علیه مسکو به راه انداخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر روسیه: آمریکا جنگ روادیدی علیه مسکو به راه انداخته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید