زلنسکی:برای حل بحران فعلی اوکراین، با ترکیه هم عقیده ایم

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، رؤسای جمهور ترکیه و اوکراین تحولات اخیر در شرق این کشور در سایه تنش با روسیه را آنالیز کردند.

زلنسکی:برای حل بحران فعلی اوکراین، با ترکیه هم عقیده ایم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تصویر و سرگرمی، رؤسای جمهور ترکیه و اوکراین در خصوص تحولات منطقه از جمله منطقه مورد مناقشه شرق اوکراین، در استانبول رایزنی کردند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین شنبه شب بعد از این ملاقات در نشست خبری مشترکی گفت که آنکارا و کی یف در خصوص منطقه دونباس و تحولات اخیر در شرق اوکراین رایزنی کردند و دو کشور در حل این مسئله دیدگاه های مشترکی دارند.

رئیس جمهور اوکراین گفت که تفاهم نامه هایی که با ترکیه امضا نموده، روابط بین دو کشور را تقویت خواهد نمود.

رئیس جمهور ترکیه بار دیگر بر یکپارچکی اوکراین تأکید کرد و خواهان عدم جدایی شبه جزیره کریمه از این کشور شد و گفت که تاتارهای کریمه که مجبور به ترک خانه های خود شده اند، مسئولیت تاریخی و انسانی است.

او با بیان اینکه ترکیه با قدرت از حاکمیت و یکپارچگی اراضی اوکراین دفاع نموده، از تقویت همکاری بین آنکارا و کی یف اطلاع داد.

به گزارش آناتولی، اردوغان گفت که صنایع دفاعی ترکیه در روابط دوجانبه با اوکراین نقش مهمی داشته است

زلنسکی نیز با تمجید از ترکیه بابت تجهیزات نظامی این کشور گفت که صنایع دفاعی ترکیه نیروی بازدارنده ای برای شراکت راهبردی بین دو کشور است.

تمایل اوکراین برای خرید تسلیحات ترکیه در بحبوحه جنگ دوم قره باغ کوهستانی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان افزایش یافت؛ جنگی که به گفته کارشناسان، تجهیزات مدرن ارتش جمهوری آذربایجان در کنار پهپادهای ترکیه نقش معین کننده ای در سرنوشت این جنگ داشت.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه این کشور آماده ارائه هرگونه حمایت برای حل بحران اوکراین است، گفت: ما سکوی جدیدی برای روابط با اوکراین آن هم در نسخه 2 + 2 که در آن وزیران دفاع و خارجه دو طرف مشارکت خواهند داشت، ایجاد کردیم.

با این حال، اردوغان تأکید کرد که همکاری کشورش با اوکراین علیه طرف ثالثی نخواهد بود و آنکارا بر اهمیت راه های دیپلماتیک برای حل بحران ها تأکید دارد.

رئیس جمهور اوکراین به دنبال تنش های اخیر در شرق این کشور، امروز راهی ترکیه شد و با مقامات ترکیه از جمله اردوغان ملاقات و گفت وگو کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "زلنسکی:برای حل بحران فعلی اوکراین، با ترکیه هم عقیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلنسکی:برای حل بحران فعلی اوکراین، با ترکیه هم عقیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید