رقم سبد معیشت کارگران تا فردا اعلام خواهد شد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، جلسه کمیته دستمزد فردا برگزار می گردد و با تعیین سبد هزینه معیشت کارگران در این جلسه، از هفته آینده این رقم در شورای عالی کار ملاک شروع مذاکرات مزدی قرار می گیرد.

رقم سبد معیشت کارگران تا فردا اعلام خواهد شد

به گزارش گروه مالی وبلاگ تصویر و سرگرمی، فردا هزینه سبد معیشت کارگران در جلسه کمیته دستمزد تعیین می گردد. این جلسه عصر فردا در معاونت روابط کار وزارت کار با حضور سه گروه دولتی، کارگری و کارفرمایی برگزار خواهد شد.

طبق اظهارات نمایندگان کارگران این جلسه برای نهایی شدن رقم سبد معیشت برگزار می گردد و در نهایت ارقام تعیین شده در این جلسه به عنوان مبنای تعیین دستمزد در جلسات شورای عالی کار قرار می گیرد.

مذاکرات به زودی وارد مرحله جدی می گردد، کمیته دستمزد شورای عالی کار، یکی از کمیته های تخصصی شورای عالی کار است که کار اصلی آن، فراهم آوردن داده های محاسباتی دستمزد ازجمله رقم سبد معاش خانوار است؛ در مرحله بعد، این داده ها، در اختیار شورای سه جانبه کار قرار می گیرد که مسئول اصلی تعیین دستمزد است.

هفته آینده جلسه شورای عالی کار با موضوع تعیین حداقل دستمزد 99 برگزار خواهد شد و آنالیز هایی که درباره سبد معیشت اجرا شده است در جلسه مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رقم سبد معیشت کارگران تا فردا اعلام خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقم سبد معیشت کارگران تا فردا اعلام خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید