دیدار کاردار جدید سوریه با رئیس مجلس اردن

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، کاردار جدید سوریه در اردن با رئیس مجلس این کشور دیدار و درباره روابط دوجانبه گفت وگو کرد.

دیدار کاردار جدید سوریه با رئیس مجلس اردن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تصویر و سرگرمی، شفیق دیوب کاردار جدید سوریه در اردن روز پنجشنبه(دیروز) با عاطف الطراونه رئیس مجلس اردن دیدار کرد.

الطراونه در این دیدار بر اهمیت توسعه روابط اردن و سوریه به منظور تحقق خواسته ها و منافع دو ملت تأکید کرد و گفت که اردن در چند سال گذشته از بحران سوریه علاقه مند به حفظ وحدت این کشور بوده و با هر گونه کوششی برای وارد کردن اردن به جنگ سوریه مخالفت نموده است.

طبق گزارش خبرگزاری اردن (پترا)، الطراونه همچنین گفت که عبدالله دوم شاه اردن پیشتر موضع امان درباره دعوت به راه چاره سیاسی به منظور حفظ وحدت سوریه و تضمین بازگشت آوارگان را اعلام نموده است همچنانکه اردن میزبان حدود یک میلیون و 300 هزار آواره سوری بوده است.

رئیس مجلس اردن اضافه کرد که اقدامات فردی که در چارچوب ارتباطات اجتماعی شاهد آن هستیم نباید در روابط دو کشور تأثیر بگذارد.

کاردار سوریه نیز گفت که منبع مواضع رسمی این کشور در قبال اردن تنها دمشق و سفارت آن در امان است و دولت سوریه کوشش دارد روابط با اردن در زمینه های مختلف را توسعه دهد.

وی اضافه کرد که اوضاع سوریه باثبات تر شده است و همین امر انگیزه ای برای بازگشت آوارگان شده است و دولت سوریه از بازگشت آوارگان به کشورشان استقبال می نماید.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "دیدار کاردار جدید سوریه با رئیس مجلس اردن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار کاردار جدید سوریه با رئیس مجلس اردن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید