دیدار احتمالی سران ژاپن و کره جنوبی در ماه سپتامبر

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی به نقل از یورونیوز، در پی بروز تنش میان دو توکیو و سئول، آبه شینزو نخست وزیر ژاپن قصد دارد با مون جائه این رئیس جمهوری کره جنوبی در جریان نشست عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر سال جاری میلادی دیدار کند.

دیدار احتمالی سران ژاپن و کره جنوبی در ماه سپتامبر

رسانه های ژاپنی در حالی از دیدار احتمالی رهبران دو کشور خبر می دهند که این دو در جریان نشست سران کشورهای عضو گروه 20 در ژاپن که ژوئن گذشته برگزار شد، با یکدیگر ملاقات نکردند.

همزمان خطوط هوایی کره جنوبی از قصد خود برای توقف پرواز بین شهر بوسان و ساپورا واقع در شمال ژاپن از ماه سپتامبر آینده خبر داده اند.

در عین حال، وخامت مناسبات سیاسی میان دو کشور، مردم کره جنوبی را به تحریم کالاها و خدمات ژاپنی ترغیب کرده است.

ژاپن نیز محدودیت هایی بر صادرات محصولات دارای فناوری پیشرفته به کره جنوبی وضع کرده و بنا بر ادعای کره جنوبی در تدارک آغاز جنگ تجاری با این کشور است.

اما مهمترین عامل ایجاد تنش موجود میان دو کشور، صدور رای سال گذشته دادگاه عالی کره جنوبی بود که شرکت های ژاپنی را به جبران خسارت وارده به قربانیان کره ای کار اجباری در طول جنگ دو کشور محکوم کرد.

در مقابل ژاپن اعلام کرد که این حکم در تناقض با حقوق بین الملل است؛ چرا که خسارت مدنظر دادگاه در جریان اجرای معاهده سال 1965 پرداخت شده است.

بدین ترتیب روابط دو کشور پس از عادی سازی آن در سال 1965 به پایین ترین سطح در ماه های اخیر رسید، روابطی که ناظران بین المللی امیدوارند در جریان دیدار دو ماه آینده رهبران دو کشور به گرمی بگراید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دیدار احتمالی سران ژاپن و کره جنوبی در ماه سپتامبر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار احتمالی سران ژاپن و کره جنوبی در ماه سپتامبر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید