درمان حواس پرتی با ورزش

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، گروه پژوهش به وسیله گوشی هایی که داخل گوش قرار می گیرند، گفتار هایی را برای شرکت کنندگان در تحقیق ارسال می کردند و به وسیله الکترود هایی که روی پوست سر آن ها نصب شده بود فعالیت مغزشان را ثبت می کردند.

درمان حواس پرتی با ورزش

بر پایه پژوهشی جدید، ورزش کردن سلامت مغز و قابلیت حواس پرت نشدن را افزایش می دهد. پژوهشگران دانشگاه نورت وسترن ایلینویز، سلامت مغز 495 دانشجوی ورزشکار زن و مرد، و گروه شاهدی متشکل از 439 فرد دارای انطباق سنی و جنسیتی با گروه اول را آنالیز کردند.

گروه پژوهش به وسیله گوشی هایی که داخل گوش قرار می گیرند، گفتار هایی را برای شرکت نمایندگان در تحقیق ارسال می کردند و به وسیله الکترود هایی که روی پوست سر آن ها نصب شده بود فعالیت مغزشان را ثبت می کردند.

گروه تحقیق، میزان واکنش در برابر صدای ارسالی را در حضور صدای پس زمینه در مغز تحلیل کردند. طبق این آنالیز - که در مجله بهداشت ورزش چاپ شده است، واکنش ورزشکاران به صدا از واکنش غیرورزشکاران قوی تر بود.

نینا کراوس، نویسنده این گزارش، می گوید: حرف ما این است که مغز با ورزش کردن طوری تنظیم می گردد که محیط حسی را بهتر درک کند. او می گوید این پدیده شبیه گوش دادن به صدای خواننده از رادیو است.

کراوس شرح می دهد: صدای الکتریکی پس زمینه در مغز، شبیه صدای ایستای رادیویی است. برای بهتر شنیدن صدای خواننده دو راه وجود دارد: کمینه سازی صدای ایستا، یا تقویت صدای خواننده. ما در این تحقیق متوجه شدیم که مغز ورزشکاران صدای ایستای پس زمینه را کمینه سازی می نماید تا صدای خواننده را بهتر بشنود.

موسیقی دان ها و افراد مسلط به زبان بیگانه هم واجد این ویژگی هستند و می توانند بر صدایی که به سوی شان می آید تمرکز نمایند.

کراوس می گوید: همه این افراد بهتر می توانند صدای خواننده را بشنوند. موسیقی دان به علت آن که گوش خود را روی صدای خواننده تنظیم می نماید بهتر صدای او را می شنود، ولی ورزشکار به علت آن که صدای ایستا را کاهش می دهد صدای خواننده را بهتر می شنود؛ بنابراین می توان شرایط افرادی را که در پردازش شنیداری دچار مشکل هستند با تجویز ورزش بهبود داد. کراوس می گوید: به خصوص می توان با ورزش مغز های به شدت پرصدا را بهبود داد. اغلب بچه هایی که در مناطق کم امکانات به جهان آمده اند، دچار چنین معضلی هستند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "درمان حواس پرتی با ورزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان حواس پرتی با ورزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید