درخواست شورای شهر تهران برای شناور شدن ساعات کار ادارات

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، اعطا گفت: برای اینکه گلوگاه های زمانی را کنترل و از تراکم در ساعات پیک جلوگیری کنیم، ساعات کار ادارات باید شناور شود.

درخواست شورای شهر تهران برای شناور شدن ساعات کار ادارات

به گزارش ، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در یک برنامه رادیویی در خصوص درخواست شورای شهر برای شناور شدن ساعات کار ادارات، گفت: بعد از اینکه بحث تعطیل شدن یا نشدن حمل و نقل عمومی در ایام نوروز مطرح شد، در نهایت مقرر شد سیاست فاصله گذاری اجتماعی در حمل و نقل عمومی اعمال شود و همچنان سیستم اتوبوس و مترو به کار خود ادامه دهد. یکی از مصادیق فاصله گذاری اجتماعی این بود که صندلی ها یکی در میان برای شهروندان قابل استفاده شود.

وی در عین حال با اشاره به حمل و نقل بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر در مترو پیش از شیوع کرونا افزود: در سیستم اتوبوسرانی شهری نیز بیش از 2 میلیون نفر روزانه در روز های عادی استفاده می کردند، اما این آمار طبیعتاً در این روز های کرونایی کاهش پیدا کرده است. اگر بخواهیم سیاست فاصله گذاری اجتماعی را اجرا کنیم، در مترو بیشتر از 450 هزار نفر در روز را نمی توانیم جابه جا کنیم، وگرنه امکان اجرای فاصله گذاری اجتماعی را نخواهیم داشت و در مترو به همین اندازه خواهد بود.

وی همچنین اشاره کرد: در طول روز، گلوگاه های زمانی و مکانی نیز داریم، یعنی در بعضی ساعات همچون زمان شروع و سرانجام ادارات شاهد شلوغی مترو و اتوبوس خواهیم بود. برای اینکه گلوگاه های زمانی را کنترل و از تراکم در ساعات پیک جلوگیری کنیم، ساعات کار باید شناور شود. به عنوان مثال به جای اینکه ساعت 8 شروع کار ادارات باشد، کارمندان بتوانند بین 7 تا 9 در محل کار حضور داشته باشند و از آن طرف، ساعت سرانجام کار نیز بین 2 تا 4 یا بین یک تا 3 باشد.

عضو هیئت رئیسه و سخنگوی شورای شهر شرح داد: شناور شدن ساعات اداری کمک خواهد کرد از ساعات پیک جلوگیری کنیم و همچنین بتوانیم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سیستم حمل و نقل عمومی، امکان انتقال ویروس کرونا کاهش پیدا کند.

وی افزود: با توجه به اینکه بحران کرونا در سطح کشور رخ داده است، شورای شهر تابع سیاست ها و مصوبات ستاد ملی کرونا است، زیرا در حال حاضر ساختار مدیریت بحران شکل گرفته است و شورای شهر نیز باید در همین ساختار حرکت و اقدام کند؛ بنابراین شورای شهر مرجع تصویب نیست و تنها می تواند پیشنهاد خود را ارائه کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "درخواست شورای شهر تهران برای شناور شدن ساعات کار ادارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست شورای شهر تهران برای شناور شدن ساعات کار ادارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید