خطرثبت بدترین عملکردماهیانه تاریخ: قیمت نفت 11 درصد دیگر سقوط کرد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، قیمت نفت در خاتمه معاملات دیشب بازارهای دنیا 11 درصد دیگر سقوط کرد تا فرایند ثبت بدترین عملکرد ماهیانه تاریخ خود را ادامه دهد.

خطرثبت بدترین عملکردماهیانه تاریخ: قیمت نفت 11 درصد دیگر سقوط کرد

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ تصویر و سرگرمی، به نقل از سی ان بی سی، روز آدینه حتی با اینکه کشور های ثروتمند دنیا یاری های اقتصادی بی سابقه ای را برای تقویت اقتصاد دنیای و مقابله با رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا ارائه کردند، قیمت نفت خام به شدت سقوط کرد.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی، 2.79 دلار یا 11.06 درصد سقوط کرد و به 22.43 دلار بازگشت.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، 1.40 دلار یا 5.2 درصد سقوط کرد تا در 26.98 دلار بسته گردد.

این در حالی است که قیمت های نفت در روز قبل (پنج شنبه) جهشی فوق العاده به ثبت رسانده بودند و نفت خام نیمه سنگین آمریکا بهترین روز تاریخ خود را سپری نموده بود.

قیمت نفت برنت طی هفته گذشته 10 درصد سقوط کرد و این چهارمین افت هفتگی متوالی برای این شاخص بود. ظرف 2 هفته گذشته و از زمان به نتیجه نرسیدن مذاکرات کاهش فراوری اوپک و روسیه، با شروع جنگ قیمت نفت عربستان و روسیه، قیمت هر دو شاخص نفت بیش از 40 درصد سقوط نموده است. به این ترتیب احتمالاً بدترین ماه در تاریخ معاملات نفت به ثبت خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خطرثبت بدترین عملکردماهیانه تاریخ: قیمت نفت 11 درصد دیگر سقوط کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرثبت بدترین عملکردماهیانه تاریخ: قیمت نفت 11 درصد دیگر سقوط کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید