خداخافظی با زاینده رود

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، معاون بهره برداری آب منطقه ای استان اصفهان گفت: طی تعهدی که با کشاورزان بسته شد قرار بود 120 میلیون مترمکعب آب در رودخانه برای کشت پاییزه جاری باشد که این میزان در روز 13 آذر تمام می شود و خروجی سد زاینده رود به طور کامل بسته خواهد شد.

خداخافظی با زاینده رود

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی به نقل از فارس، حسن ساسانی با اشاره شرایط نهایی آب زاینده رود، گفت: میزان بارندگی های فصل آبی جاری از اول مهر تاکنون میزان 112 میلی متر بوده که در سال گذشته، میزان بارندگی فضل آبی پاییز 375 میلی متر بوده است.

معاون بهره برداری آب منطقه ای استان اصفهان با اشاره به میزان بارندگی ها در بلندمدت، گفت: متوسط بلندمدت بارندگی ها 225 میلی متر است که نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش داشته ایم.

وی بابیان اینکه بارش های فصل آبی جاری نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، اضافه کرد: بارندگی های امسال نسبت به سال گذشته 70 درصد کاهش داشته است و با توجه به این کاهش بارندگی، حجم مخزن سد زاینده رود 315 میلیون مترمکعب شده است.

ساسانی با اشاره به زمان کاهش خروجی سد زاینده رود گفت: طی تعهدی که با کشاورزان بسته شد قرار بود 120 میلیون مترمکعب آب در رودخانه برای کشت پاییزه جاری باشد که این میزان تمام شده است و در روز 13 آذر و خروجی سد زاینده رود به طور کامل بسته خواهد شد.

معاون بهره برداری آب منطقه ای استان اصفهان با اشاره به زمان بازگشایی دوباره دریچه های سد زاینده رود، اعلام نمود: با توجه به کاهش ذخیره سد زاینده رود، باز شدن دریچه های این سد بستگی به میزان بارش ها در فصل آبی جدید دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "خداخافظی با زاینده رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداخافظی با زاینده رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید