خبرنگاران بهزیستی آستارا نسبت به افزایش مصرف شیشه در بین نوجوانان هشدار داد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، آستارا - خبرنگاران - رئیس اداره بهزیستی آستارا گفت: افزایش مصرف ماده مخدر شیشه در بین نوجوانان 15 تا 20 ساله گزارش شده و بهترین راه چاره مقابله با آن نظارت والدین، دقت در تربیت خانوادگی و روشنگری مدارس و دانشگاه ها درباره عواقب اعتیاد است.

خبرنگاران بهزیستی آستارا نسبت به افزایش مصرف شیشه در بین نوجوانان هشدار داد

به گزارش خبرنگار وبلاگ تصویر و سرگرمی؛ فریبرز خورشیدی روز چهارشنبه در نشست خبری در اداره بهزیستی آستارا اظهار کرد: کنجکاوی، لذت تجربه بار اول مصرف، دوستان ناباب، مسائل خانوادگی، بچه طلاق بودن، کمبود محبت و محبت بیش از اندازه والدین و روان پریشی از دلایل گرایش نوجوانان و جوانان به مصرف شیشه است و والدین باید با جدی دریافت قدرت یادگیری خردسالان و نوجوانان، نه گفتن به مواد مخدر را از خردسالی به آنها یاد بدهند.

وی ادامه داد: پدر و مادر در صورت ابتلا خود یا فرزندان به بیماری روانی باید بدون قید و بند به مشاور و روانشناس مراجعه کرده و درمان شوند و مدارس و دانشگاه های آستارا با حدود 20 هزار دانش آموز و دانشجو با برگزاری همایش های حضوری و مجازی و برنامه های علمی از افزایش اعتیاد جلوگیری کنند.

رئیس اداره بهزیستی آستارا گفت: نداشتن کنترل رفتار، دست زدن به تخلفات دیگر، آسیب پذیری دندان، مخاط دهان، ترشحات بذاق، ضعف جسمی، عقیم بودن و نازایی، تورم کلیه، مسائل ادراری، اختلالات پوست و مو، ضعف اراده، گریز از مسئولیت، عصیانگری، اضطراب، اختلال خواب، کاهش روابط خانوادگی، خشونت، طلاق، گوشه گیری و نزاع خیابانی از نشانه های مصرف ماده مخدر شیشه است.

خورشیدی گفت: سه کمپ ترک اعتیاد با 60 مددجو در آستارا فعال است و مددجویان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی پذیرش می شوند و هر مددجو برای یک دوره 21 روزه ترک اعتیاد، 13 میلیون ریال پرداخت می کند و بیشتر آنها از قشر نیازمند جامعه هستند.

او ادامه داد: کمپ ها از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی پایش می شوند و طبق برنامه به ضدعفونی محیط و محوطه آنها اقدام می شود و بر اساس آزمایش ها تا به امروز موردی از ابتلا به کرونا در میان مددجویان مشاهده نشده است.

خورشیدی یادآور شد: معتاد بهبود یافته دارای مدرک فنی و حرفه ای نظیر نقاشی ساختمان، سیم کشی و درب و پنجره سازی می توانند برای دریافت تسهیلات اشتغال به اداره بهزیستی مراجعه کنند.

آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و در حوزه امور اجتماعی و توانبخشی بهزیستی این شهرستان، حدود 700 خانوار مستمری بگیر تحت پوشش هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بهزیستی آستارا نسبت به افزایش مصرف شیشه در بین نوجوانان هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بهزیستی آستارا نسبت به افزایش مصرف شیشه در بین نوجوانان هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید