جیزه بندی گوشت در آمریکا

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، همه گیری ویروس کرونا که بر بسیاری از ابعاد اقتصادی واجتماعی آمریکا سایه افکنده است، به دنبال هشدار شرکت های بزرگ تولید گوشت در آمریکا به علت آلوده شدن کارگران بخش دامداری و توزیع گوشت دراین کشور، اکنون اخباری از کمبود و جیره بندی این ماده غذایی پروتئینی در آمریکا منتشر می شود.

جیزه بندی گوشت در آمریکا

تارنمای خبری آمریکایی هیل روز سه شنبه دراین باره گزارش داد: فروشگاه های زنجیره ای بزرگ آمریکا اقدام به اعمال محدودیت خرید گوشت از سوی مشتریان خود کرده اند.

این گزارش در ادامه می افزاید: کروگر (Kroger) بزرگترین فروشگاه زنجیره ای در آمریکا با توجه به آنکه همه گیری ویروس کرونا باعث مختل شدن فرایند تهیه گوشت شده است، درصدد اعمال محدودیت در خرید گوشت تازه و در برخی از فروشگاه ها فروش گوشت گاو را متوقف کرده است.

یک نماینده از شرکت زنجیره ای کروگر در ایندیاناپلیس مرکز ایالت ایندیانا آمریکا دراین باره به رسانه ها گفت که این شرکت توانایی بالایی برای تامین مواد پروتئنی و از جمله گوشت دریایی برای مشتریان خود دارد، اما در برخی زمینه ها مشکلاتی در فرایند تهیه این ماده پروتئینی را این شرکت تجربه کرده است.

هیل نوشت: درحالی که اتحادیه کارگری غذا در آمریکا گفت که به دنبال جان باختن 20 نفر از کارگرانی که در زنجیره تولید گوشت در آمریکا کار می کرده اند، اکنون کشتار دام در این کشور در روزهای اخیر 10 تا 25درصد کاهش یافته است.

بنابراین گزارش، مسئولان شرکت زنجیره ای کروگر با اشاره به این مساله گفته اند، با توجه به افزایش فروش 40 درصدی این ماده پروتئنی، شاهد افزایش تقاضا از سوی مصرف کنندگان بوده و اکنون پر نگاه داشتن یخچال های فروشگاه از گوشت نسبت به دوران قبل از همه گیری ویروس کرونا کار دشواری است.

چند روز بعد از اعلام بحران کمبود مواد گوشتی در آمریکا به دلیل گسست در زنجیره تولید این ماده پروتئینی ناشی از بحران کرونا، رسانه های آمریکایی شرکت تیسون فودز (Tyson Foods) بزرگترین تولیدکننده گوشت در آمریکا- را به کوتاهی در محافظت از پرسنل خود متهم کردند زیرا هزاران کارگر دامداری به کووید-19 مبتلا شده و تا به امروز حداقل 20 نفر جان خود را از دست داده اند.

آلودگی 40 درصد کارگران دامداری های آمریکا به کرونا

بنابراین گزارش رسانه های آمریکایی از جمله سی ان ان، جواب آزمایش 890 نفر از 2 هزار و 200 کارگر شرکت تیسون تنها در واحد دامداری لوگان اسپورت (Logansport) در ایالت ایندیانا آمریکا، به کووید-19 مثبت بود، یعنی 40 درصد از کارگران مبتلا به کرونا شده اند.

نشریه دیلی میل نیز با پرداختن به این موضوع گزارش داد: در یک کارخانه گوشت موسوم به ترایمف فود (Triumph Foods) در ایالت میسیور نیز جواب آزمایش 120 نفر از کارگران این کارخانه مثبت اعلام شد.

شش هزار و 500 کارگر دامداری های آمریکا آلوده به کرونا

دیلی میل درگزارش 16 اردیبهشت ماه خود افزود: تا به امروز نزدیک به 6 هزار و 500 نفر از کارگران شرکت تولید گوشت تیسون بطور مستقیم به این ویروس آلوده شده اند.

هشدا مدیر شرکت تیسون فودز به کمبود گوشت در آمریکا

پیش از اینها، شرکت مواد غذایی تیسون که دومین شرکت بزرگ تولید گوشت در جهان به شمار می رود، هشتم اردیبهشت ماه در بیانیه ای با توجه به شرایط همه گیری ویروس کرونا، نسبت به کمبود مواد گوشتی در آمریکا هشدار داد.

جان تیسون رئیس هیات مدیره این شرکت در این بیانیه گفت، ما موظف و مسئول در تامین مواد غذیی شهفرایندان هستیم در حالی که زنجیره تامین مواد غذایی در آمریکا از هم گسسته و این مساله به مانند سلامتی اهمیت دارد؛ این چالشی است که نباید نادیده گرفته شود.

کاهش 25.6 درصد کشتار دام در آمریکا

بنابر داده های وزارت کشاورزی آمریکا، حداقل 767 هزار راس دام در هفته گذشته برای تامین گوشت در این کشور سلاخی شدند که نسبت به مدت مشابه پارسال با کاهشی حدود 25.6 درصد همراه بوده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از سه میلیون و 660هزار نفر رسیده که از این تعداد 252هزار و 682 نفر جان باخته اند.

آمریکا نیز با یک میلیون و 213هزار مبتلا و نزدیک به 70هزار جان باخته یک سوم مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را به خود اختصاص داده است. ،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "جیزه بندی گوشت در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیزه بندی گوشت در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید