جلسه مجلس عراق لغو شد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، یک منبع مجلسی اظهار داشت، جلسه مجلس عراق که قرار بود ظهر امروز برگزار گردد به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد نمایندگان لغو شد. این منبع مجلسی به سومریه نیوز گفت: جلسه مجلس به دلیل عدم تکمیل حد نصاب قانونی لغو شد.

جلسه مجلس عراق لغو شد

قرار بود مجلس عراق امروز درباره وقایع اتفاق افتاده در تظاهرات روز 25 اکتبر و آنالیز خواسته های معترضان و نابودی فساد تشکیل جلسه دهد.از سوی دیگر، یک منبع امنیتی عراق بیان کرد، سرتیپ حیدر حسن منخی به عنوان فرمانده پلیس دیوانیه و سرتیپ محمد عبدالوهاب السعیدی رسما به عنوان رئیس پلیس ذی قار منصوب شدند.

به گفته این منبع، این دو مقام رسما ماموریت خود را از امروز شروع کردند.در عین حال در پی وقایع روز گذشته رئیس پلیس استان واسط عراق نیز عزل شد.

همچنین یک منبع امنیتی گفت: تیپی از نیروهای واکنش سریع به میسان گسیل شدند. این نیروها از بغداد راهی این منطقه شدند.این مقام امنیتی تاکید نمود: نیروهای مبارزه با تروریسم صبح امروز به میسان در جنوب کشور رفتند تا قانون مبارزه با تروریسم را روی خرابکاران اجرا نمایند.

به گفته این منبع، نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم برای برقراری امنیت در پی درگیری های مسلحانه روز گذشته و عملیات قتل در مقرهای احزاب و گروه های حشد شعبی راهی میسان شدند.

وی اضافه نمود: نیروهای امنیتی در استان بدور از هرگونه اعمال محدودیت در برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز وارد عمل خواهند شد.

روز گذشته در استان میسان مسؤول جنبش عصائب اهل الحق و برادرش در حمله مسلحانه به دفتر این جنبش کشته شدند همچنین تظاهرنمایندگان دو دفتر بدر و سرایا الخراسانی وابسته به حشد شعبی را به آتش کشیدند.

فرماندهی عملیات بغداد نیز در بیانیه ای امروز تاکید نمود: متعهد به عدم استفاده از تجهیزات نظامی و گلوله واقعی و احترام به تظاهرنمایندگان مسالمت آمیز هستیم.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "جلسه مجلس عراق لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه مجلس عراق لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید