جریمه تردد شبانه از دیشب کلید خورد ، انتقال به پارکینگ در انتظار پلاک مخدوش ها

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، رئیس پلیس راهور پایتخت از اعمال جریمه تردد شبانه از دیشب و همچنین اعمال قانون و انتقال به پارکینگ خودروهایی اطلاع داد که پلاکشان را مخدوش نمایند.

جریمه تردد شبانه از دیشب کلید خورد ، انتقال به پارکینگ در انتظار پلاک مخدوش ها

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی از فارس، سردار محمدحسین حمیدی صبح امروز در برنامه شهر امن شبک پنج سیما درباره آخرین شرایط اعمال محدودیت های کرونایی در تهران گفت : محدودیت های کرونایی که جنبه ترافیکی داشته و ممنوعیت تردد او را به دنبال داشت از روز شنبه اول آذرماه از ساعت 9 شب تا 4 صبح ابلاغ و اعمال شد که برای وسایط نقلیه مختلف در سطح شهرها بود.

وی گفت : در شب اول چون احتیاج به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی داشت با پیغام های هشداری و آموزشی کسانی که قصد تردد داشتند را هوشیار کردیم و در شب گذشته رسما از ساعت 9 شب تا 4 صبح کسانی که در این ساعت و اعلام محدودیت در سطح شهر تردد داشتند به وسیله دوربین ها جریمه شدند.

سردار حمیدی اضافه نمود : این جریمه ها توسط دوربین ها اعمال شدو این دوربین ها در هر 24 ساعت یکبار این جریمه را در صورت تردد خودروها اعمال می کنند که مبلغ جریمه در هر بار 200 هزار تومان است.

وی بیان داشت : خروج خودروها از شهر نه در تهران بلکه در تمامی شهرها متفاوت است؛ که در شهر تهران و با پلاک تهران به هر جایی که بروند یک میلیون تومان در هر 24 ساعت جریمه خواهند شد و همکاران بنده در سطح جاده ها حضور دارند و کنترل های خود را به صورت فیزیکی علاوه بر دوربین ها انجام می دهند.

سردار حمیدی گفت : در سطح شهرها به علت حجم بالای ترددها صرفا این کنترل ها توسط دوربین ها صورت می گیرد؛ البته به وسیله سامانه هایی که در اختیار داریم نیز این کنترل ها صورت می گیرد و رسما از شب گذشته خودروهایی که به صورت غیر مجاز تردد می کردند جریمه شدند.

وی در مورد مشاغلی که احتیاج به تردد دارند مانند سازمان های امدادی، حوزه بهداشت و درمان و صنوف مختلفی که فعالیت آنها لازم است و باید حتما تردد داشته باشند گفت: این سازمان ها تعیین شده اند و لیست آنها و شماره خودروی آنها به فرمانداری ها ابلاغ شده و سازمان هایی که هنوز لیست خودروهای خود را اعلام ننموده اند باید این لیست را به فرمانداری اعلام نموده و پلیس این لیست را از فرمانداری گرفته و در سیستم اعمال می نماید.

سردار حمیدی در مورد تردد در سطح شهر تهران گفت: این محدودیت در قالب استان تهران دیده شده که در شهر کرج و شهرهای پیرامونی شهر تهران این موضوع یکپارچه دیده شده و همه استان تهران مد نظر است ولی برای تردد خارج از این محدودیت و استان تهران جریمه در نظر گرفته شده است.

وی گفت : با مقایسه ای که در این سه شب صورت گرفت و مخصوصا در شب گذشته با روزهای گذشته و با هفته های قبل، کاهش ترافیک کاملا محسوس بود و 80 درصد ترددهای درون شهری کاهش پیدا نموده و در طول روز هم جریان ترافیک متفاوت بود و صبح ها 20 درصد کاهش ترافیک داشتیم و عصرها 38 درصد کاهش تردد را شاهد بودیم و تردد تعیین 9 شب تا 4 صبح در بعضی مقاطع 80 درصد کاهش ترافیک را رقم زد.

وی اضافه نمود: این طرح طبق مصوبه تا دوهفته ادامه خواهد داشت و اینکه آیا ادامه داشته باشد یا خیر؛ برابر مصوبات ستاد ملی کرونا اقدام خواهد شد.

وی در مورد دستکاری و مخدوش کردن پلاک خودروها نیز گفت : همکاران بنده در سطح معابر حضور دارند و اینگونه موارد را نیز کنترل و در صورت رویت حتما برخورد خواهند کرد؛ اینگونه موارد جرم محسوب شده و برخورد قضایی با این گونه اقدامات صورت خواهد گرفت.

رئیس پلیس راهور پایتخت گفت:پلیس در صورت مشاهده خودرویی که پلاک خود را مخدوش نموده اقدام به متوقف کردن آن نموده و 200 هزار تومان جریمه خواهد نمود؛ خودرو هم به پارکینگ منتقل و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

وی گفت: همکاران بنده در چند روز گذشته برای همین به صورت ویژه در سطح شهر حضور دارند و در صورت مشاهده حتما با فرد خاطی برخورد خواهند کرد.

رییس پلیس راهور تهران عظیم ضمن تشکر از شهروندان در مورد همکاری در بحث محدوددیت ها گفت: خوشبختانه در این موضوع همکاری خوبی را از سوی شهروندان دیدیم و قبل از اینکه پلیس بخواهد برخورد کند ترددها کاهش پیدا کرد و برخورد های ما حداقلی بوده است و مردم خیلی خوب رعایت کردند.

وی توصیه کرد: در زمان بارش ها و لغزندگی معابر به دلیل کاهش تردد و خلوتی معابر، افزایش تصادفات را شاهد هستیم و از رانندگانی که قصددارند در معابر با سرعت حرکت کنند، می خواهیم از رفتن با سرعت بالا جدا خودداری کنند چرا که این اقدام آنها می تواند به آنها و دیگران آسیب وارد کند.

رئیس پلیس راهور پایتخت توضیح داد: کاهش دید و لغزنده بودن معابر باعث افزایش تصادفات شده است به همین دلیل در این زمان و در حین بارندگی تردد با موتورسیکلت و دوچرخه ممنوع است.

منبع: جام جم آنلاین

به "جریمه تردد شبانه از دیشب کلید خورد ، انتقال به پارکینگ در انتظار پلاک مخدوش ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه تردد شبانه از دیشب کلید خورد ، انتقال به پارکینگ در انتظار پلاک مخدوش ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید