تونس، نامزد جنبش النهضه مامور تشکیل دولت شد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، رئیس جمهوری تونس، نامزد جنبش النهضه را رسما مامور تشکیل دولت جدید کرد.

تونس، نامزد جنبش النهضه مامور تشکیل دولت شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تصویر و سرگرمی به نقل از شبکه المیادین، قیس سعید رئیس جمهور تونس امروز آدینه، نامزد جنبش النهضه را مامور تشکیل دولت جدید کرد.

جنبش النهضه، الحبیب الجملی را نامزد تصدی نخست وزیری نموده بود.

راشد الغنوشی رئیس جنبش اسلام گرای النهضه که به تازگی به عنوان رئیس مجلس جدید تونس انتخاب شده است، امروز آدینه نام نامزد این جنبش برای تصدی نخست وزیری دولت آینده را تقدیم قیس سعید کرد.

ریاست جمهوری تونس در بیانیه ای اعلام نمود الغنوشی، با حضور در کاخ ریاست جمهوری قرطاج(کارتاژ)، رئیس جمهور را در جریان نام شخصیت پیشنهادی خود برای تصدی نخست وزیری قرار داد.

رسانه های مختلف تونس گزارش داده بودند که شورای مشورتی جنبش النهضه با معرفی الحبیب الجملی 60 ساله برای تصدی نخست وزیری دولت جدید تونس موافقت نموده بود.

الجملی متولد سال 1959 میلادی در ایالت قیروان تونس است، وی کارشناس توسعه کشاورزی است و چندین کار مطالعاتی و پژوهشی اجرایی در این زمینه ها داشته است.

وی مدیریت موسسات پژوهشی در زمینه کشاورزی و اداره کیفیت و توسعه در وزارت کشاورزی تونس را تا پیش از نظارت و مدیریت شرکت بزرگی به سرمایه 200 میلیون دیناری برعهده داشته است، وی سال 2011 به وزارت کشاورزی بازگشت و تا انتها سال 2014 در خدمت وزیر کشاورزی بود.

جنبش النهضه در انتخابات مجلسی اخیر تونس، 52 کرسی از مجموع 217 کرسی را کسب کرد، الغنوشی رئیس این جنبش هم سیزدهم ماه جاری میلادی در نشست افتتاحیه مجلس جدید با کسب 213 رای از مجموع 217 رای رئیس مجلس شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تونس، نامزد جنبش النهضه مامور تشکیل دولت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونس، نامزد جنبش النهضه مامور تشکیل دولت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید