بازداشت شریک ایرانی فلن

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، ایسنا نوشت: دادگاه آمریکا امروز سه شنبه درباره زندانی شدن مایکل فلن، مشاور امنیت ملی ارشد سابق دولت ترامپ به اتهام دروغ گویی به اف بی آی در پرونده تحقیقات درباره مداخله انتخاباتی روسیه تصمیم می گیرد.

بازداشت شریک ایرانی فلن

به گزارش خبرگزاری رویترز، این در حالی است که رابرت مولر، بازرس ویژه این تحقیقات اخیرا از امت سالیوان، قاضی آمریکایی تقاضا نموده مایکل فلن را که ژنرال سابق ارتش است به دلیل خدمات نظامی اش و این که در این تحقیقات همکاری موثر به عمل آورده به زندان نفرستد.

قاضی امت سالیوان امروز در ساعت 11 صبح به وقت واشنگتن حکم مجازات فلن را صادر می نماید.

مایکل فلن در دسامبر 2017 از بابت دروغ گفتن به ماموران اف بی آی درباره مکالماتش با سرگئی کیسلیاک سفیر روسیه در واشنگتن اقرار به گناه کرد. در ژانویه 2017 فلن به بازرسان اظهار کرد که با کیسلیاک درباره تحریم های آمریکا علیه روسیه بحث نداشته در حالی که طبق توافق نامه اقرارش به گناه کار بودن این موضوع را تصدیق نموده است.

دروغ گویی به بازرسان اف بی ای می تواند حداکثر مجازات 5 سال حبس را در پی داشته باشد. در توافق نامه مربوط به گناه کار بودن فلن تصریح شده که او واجد مجازات صفر تا 6 ماه حبس است. با این حال می تواند از دادگاه تقاضا کند که جریمه ای علیه خود اعمال نکند.

مایکل فلن اخیرا از دادگاه خواست مجازات بیشتر از یک سال حبس را صادر نکند که این مجازات می تواند همراه با حداقل شرایط تحت نظر بودن و 200 ساعت خدمت رایگان باشد.

وکلای فلن گفته اند: در عین حال فلن شایسته دریافت تخفیف مجازات نیز هست چون که قبل از نشست با ماموران اف بی آی به او هشدار داده نشده بود که دروغ گویی به آنها یک جرم محسوب می گردد. آنها در عین حال تاکید داشتند که اندرومک کیل، معاون مدیر سابق اف بی آی به فلن گفته سریعترین راه برای انجام مصاحبه بدون حضور مشاور حقوقی است.

منتقدان پرونده تحقیقات رابط مولر استدلال می نمایند که فلن که تنها 29 روز در کاخ سفید ترامپ شغلی را داشته و بازیچه قرار گرفته است.

چند روز پیش مولر در سند دادگاهی عنوان نمود که فلن در بازجویی ها دلیلی برای دروغ گفتن نداشته است و اضافه نمود که یک مشاور امنیت ملی مشغول به کار، رئیس سابق یک سازمان اطلاعاتی، یک ژنرال بازنشسته و کسی که سابقه 33 سال خدمت نظامی را دارد قطعا می داند که نباید به ماموران فدرال دروغ بگوید.

فلن تاکنون تنها عضو دولت ترامپ بوده که به یک جرم فاش شده در تحقیقات مولر اقرار نموده است. تحقیقاتی که تاکنون روی 32 نفر و 3 شرکت روسی مانور داده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا این مساله را که در این تحقیقات تبانی وجود داشته رد نموده و آن را با لفظ شکار جادوگر توصیف نموده است. روسیه هم ادعای دخالتش در انتخابات آمریکا که بهانه راه اندازی این تحقیقات بوده را رد نموده است.

روز دوشنبه سالیوان به یک وکیل ویژه دستور داد اقدام به انتشار یک یک سند 5 صفحه ای ویرایش شده مربوط به تشریح اف بی آی از بازجویی ژانویه 2017 فلن کرد و استدلال نموده که این با صدور حکم مجازات او مرتبط است.

از سوی دیگر بیژن کیان، شریک ایرانی -آمریکایی مایکل فلن، به اتهام لابی غیرقانونی برای استرداد فتح الله گولن به ترکیه بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بیژن کیان روز دوشنبه 26 آذر در دادگاه فدرال الکساندریا در ایالت ویرجینیا حاضر شد. مطابق کیفرخواستی که علیه کیان صادر شده، وی به عنوان رئیس گروه تجاری فلن فعالیت می نموده است.

فلن و کیان در سال 2016 برای استرداد فتح الله گولن، مبلغ ناراضی ترک، به آنکارا فعالیت می کردند. ترکیه می گوید گولن طراح کودتای نافرجام این کشور بوده است.

دادستان های حوزه شرقی ویرجینیا در کیفرخواست خود گفته اند: متهمان به دنبال بی اعتبار و لکه دار کردن شهروند ترکیه نزد سیاستمداران و افکار عمومی بودند، تا اینکه خاتمه امکان استرداد وی را فراهم نمایند.

در این کیفرخواست نامی از شهروند ترکیه برده نشده است، ولی گفته شده که منظور آنها فتح الله گولن بوده که در پنسیلوانیا زندگی می نماید.

52310

منبع: خبرآنلاین

به "بازداشت شریک ایرانی فلن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت شریک ایرانی فلن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید