انصارالله: دشمن سعودی اسرای خود را نادیده می گیرد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، سخنگوی جنبش انصارالله یمن درباره نحوه رفتار ارتش سعودی با نظامیان و اسرای خود گفت که در تصاویر ضبط شده مربوط به عملیات نصر من الله مشخص است که فرماندهان ارتش سعودی از نظامیان خود به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

انصارالله: دشمن سعودی اسرای خود را نادیده می گیرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تصویر و سرگرمی، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن روز یکشنبه نحوه برخورد ارتش سعودی با نظامیان این کشور را محکوم کرد و گفت که فرماندهان سعودی از نظامیان خود به عنوان سپر انسانی در جنگ استفاده می کنند.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی جنبش انصارالله، عبدالسلام گفت: فرماندهان ارتش سعودی هنگامی که زمان مرگشان فرا می رسد، از نیروهای خود به عنوان سپر انسانی می کنند.

وی اضافه نمود: دشمن سعودی اسرای خود را نادیده می گیرد و اجساد نیروهای خود را در حالی که روز زمین افتاده است، به حال خود رها می کند و برخی از فرماندهان آن در همان ابتدای جنگ، پشت نظامیانش را خالی می کنند و پا به فرار می گذارند.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت: اقدام بدتر ارتش سعودی این است که عمدا اسرا را بمباران می کند تا فاجعه ای رخ ندهد و این در تصاویر ضبط شده مربوط به عملیات نصر من الله مشخص است.

عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته ملی اسرای یمن پیش از این گفته بود که ارتش سعودی در عملیات نصر من الله در محور نجران، اجساد نظامیان خود را روی زمین رها کرده است و با انجام حملات هوایی به سمت خودروهای امدادرسانی صلیب سرخ اجازه انتقال زخمی ها و اجساد کشته ها به بیمارستان را نمی داد.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در تشریح عملیات نصر من الله در جنوب عربستان گفت که ارتش یمن عملیات مذکور را از 15 آگوست (24 مرداد) در محورهای مختلف جبهه نجران آغاز کرد. این عملیات با رصد دقیق و اطلاعاتی چند ماهه انجام شد و یگان های مختلف نیروهای مسلح یمن در آن شرکت داشته اند. عنصر غافلگیری از مهم ترین دستاوردها برای رجحان بر دشمن در این عملیات بوده است. عناصر نفوذی در داخل صفوف نیروهای دشمن و فریب خوردگان نقشی مهم در این عملیات و موفقیت آن ایفا کردند.

وی اضافه نمود: عملیات های موشکی که در مرحله اول عملیات نصرالله من الله اجرا شده، 9 عدد بوده که در آن مقرها، پایگاه های نظامی و فرودگاه های دشمن هدف قرار گرفتند. سریع شرح داد، یگان پهپادی ارتش یمن بیش از 20 عملیات انجام داده که هدف یکی از آنها مرکز نظامی حساسی در ریاض بوده است. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "انصارالله: دشمن سعودی اسرای خود را نادیده می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: دشمن سعودی اسرای خود را نادیده می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید