آمریکا محدودیت ها علیه هواوی را افزایش داد

به گزارش وبلاگ تصویر و سرگرمی، دولت آمریکا محدودیت های تازه ای را علیه توانایی استفاده شرکت هواوی از فناوری های آمریکا وضع کرده است. چین نیز در واکنش به این اقدام خواستار توقف سرکوب بی مورد شرکت های چینی از سوی آمریکا شده است.

آمریکا محدودیت ها علیه هواوی را افزایش داد

ویلبر راس، وزیر تجارت آمریکا اظهار کرد، واشنگتن خواستار جلوگیری از دور زدن تحریم ها توسط شرکت هواوی در زمینه استفاده از فناوری های آمریکایی برای طراحی و ساخت مواد نیمه رسانا است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، راس گفت: راه گریزی وجود داشته است که شرکت هواوی قادر بوده از طریق آن از فناوری های آمریکا استفاده کند. ما هرگز قصد نداشته ایم که چنین راه نفوذی وجود داشته باشد.

آمریکا شرکت هواوی را یک تهدید امنیتی می داند اما چین و شرکت هواوی این مساله تکذیب کرده اند.

طبق این مقررات تازه، تولیدکنندگان مواد نیمه رسانای خارجی باید برای ارسال اقلام نیمه رسانای طراحی شده توسط هواوی به این شرکت که با استفاده از فناوری آمریکا ساخته شده اند، مجوز آمریکا را دریافت کنند.

به دنبال این اقدام، پکن از آمریکا خواسته تا سرکوب بی مورد هواوی و شرکت های چینی را پایان دهد.

وزارت امور خارجه چین امروز، شنبه در بیانیه ای اظهار کرده است: دولت چین شدیدا حامی حقوق و منافع قانونی شرکت های چینی است.

این بیانیه می افزاید، اقدامات دولت ترامپ زنجیره جهانی تولید، تامین و ارزش را تخریب می کند.

روزنامه گلوبال تایمز چین نیز نوشته است، این کشور آماده قرار دادن شرکت های آمریکایی در فهرست نهادهای غیرقابل اطمینان است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "آمریکا محدودیت ها علیه هواوی را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا محدودیت ها علیه هواوی را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید